Passwd 3.1-cvs - en to fi translation catalogue (1976 entries)

en:  (%s days ago)
fi:  (%s päivää sitten)

en:  (Accesskey %s)
fi:  (Pikanäppäin %s)

en:  (in %s days)
fi:  (%s päivässä)

en:  (today)
fi:  (tänään)

en:  (tomorrow)
fi:  (huomenna)

en:  (yesterday)
fi:  (eilen)

en: "%s" already exists
fi: "%s" on jo olemassa.

en: "%s" is not a directory.
fi: "%s" ei ole hakemisto

en: "%s" is not a valid choice.
fi: "%s" ei kelpaa valinnaksi.

en: "%s" is not a valid email address.
fi: "%s" ei ole oikean muotoinen sähköpostiosoite.

en: "%s" is not configured in the Horde Registry.
fi: "%s" ei ole asennettu Horden rekisterissä.

en: "%s" share driver not found.
fi: "%s" share-ajuria ei löytynyt.

en: "%s" tree renderer not found.
fi: "%s" tree-kuvaajaa ei löytynyt.

en: "%s" was added to the groups system.
fi: "%s" lisättiin ryhmäjärjestelmään.

en: "%s" was added to the permissions system.
fi: "%s" lisättiin oikeuksiin.

en: "%s" was not created: %s.
fi: "%s" ei luotu: %s.

en: %.2fMB used of %.2fMB allowed (%.2f%%)
fi: %.2fMB käytetty %.2fMB sallitusta (%.2f%%)

en: %d %s and %s
fi: %d %s ja %s

en: %d contact was successfully added to your address book. | %d contacts were successfully added to your address book.
fi[0]: %d yhteystieto lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.
fi[1]: %d Yhteystietoa lisättiin onnistuneesti osoitekirjaasi.

en: %d day until your password expires. | %d days until your password expires.
fi[0]: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.
fi[1]: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.

en: %d days until your password expires.
fi: Salasanasi vanhentuu %d päivän päästä.

en: %d minutes
fi: %d minuuttia

en: %d to %d of %d
fi: %d - %d / %d

en: %d-day forecast
fi: %d päivän ennustus

en: %s - Notice
fi: %s - Ilmoitus

en: %s Fingerprint
fi: %s Sormenjälki

en: %s Maintenance Operations - Confirmation
fi: %s Ylläpitotoimenpiteet - Varmistus

en: %s Setup
fi: %s asennus

en: %s Sign Up
fi: %s kirjautuminen

en: %s Terms of Agreement
fi: %s käyttöehdot

en: %s already exists.
fi: %s on jo olemassa.

en: %s at %s %s
fi: %s suunta %s %s

en: %s authentication credentials
fi: %s tunnistautumistiedot

en: %s does not exist or is not executable.
fi: %s ei ole olemassa tai ei ole ajettava ohjelma.

en: %s extension cannot be loaded!
fi: %s-laajennusta ei voitu ladata!

en: %s is not activated.
fi: %s ei ole aktivoitu.

en: %s is not authorised for %s.
fi: Käyttäjällä %s ei ole oikeuksia toimintoon %s.

en: %s is ready to perform the maintenance operations checked below. Check the box for any operation(s) you want to perform at this time.
fi: %s on valmis suorittamaan ylläpitotoimenpiteitä. Valitse valintaruuduista suoritettavat toimenpiteet.

en: %s is required
fi: %s on pakollinen

en: %s not found.
fi: %s ei löytynyt.

en: %s option does not take a value
fi: %s asetus ei tarvi arvoa

en: %s option requires %d arguments
fi: %s asetus vaatii %d parametria

en: %s option requires an argument
fi: %s asetus vaatii parametrin

en: %s: This message may not be from whom it claims to be. Beware of following any links in it or of providing the sender with any personal information.
fi: %s : Tämä viesti ei ole välttämättä siltä lähettäjältä, joka on merkitty lähettäjäksi. Suhtaudu varauksella viestissä oleviin linkkeihin ja varo antamasta lähettäjälle mitään yksilöiviä tietoja.

en: %s: unable to load driver: %s
fi: %s: ei voi ladata ajuria: %s

en: , gusting
fi: , puuskittaista

en: , gusting %s %s
fi: , puuskittaista %s %s

en: , variable from %s to %s
fi: , vaihtelevaa %s - %s

en: -- select --
fi: -- valitse --

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 12 Hour Format
fi: 12-tunnin järjestelmä

en: 15 minutes
fi: 15 minuuttia

en: 24 Hour Format
fi: 24-tunnin järjestelmä

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 5 minutes
fi: 5 minuuttia

en: 6 hours
fi: 6 tuntia

en: <Previous
fi: <Edellinen

en: A characters
fi: A-merkkimuunnelmat

en: A database backend is required for this block.
fi: Tietokantataustajärjestelmää on pakollinen tälle osiolle

en: A fatal error has occurred
fi: Tapahtui vakava virhe

en: A message has been sent to "%s" to verify that this is really your address. The new email address is activated as soon as you confirm this message.
fi: Viesti on lähetetty osoitteeseen "%s", varmistaaksemme, että tämä on sinun osoitteesi. Uusi sähköpostiosoite aktivoidaan heti kun olet varmistanut tämän viestin.

en: A newer version (%s) exists.
fi: Uudempi versio (%s) on olemassa.

en: A passphrase is required to decrypt a message.
fi: Salatun viestin purkamiseen tarvitaan salasana.

en: A public PGP key is required to encrypt a message.
fi: Viestin salaukseen tarvitaan julkinen PGP-avain.

en: A public PGP key is required to verify a signed message.
fi: Allekirjoitetun viestin tarkistukseen tarvitaan julkinen PGP-avain.

en: A public PGP key, private PGP key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen PGP-avain, salainen PGP-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key is required to encrypt a message.
fi: Viestin salaukseen tarvitaan julkinen SMIME-avain.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to decrypt a message.
fi: Viestin avaamiseen tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: A public S/MIME key, private S/MIME key, and passphrase are required to sign a message.
fi: Viestin allekirjoittamiseksi tarvitaan julkinen S/MIME-avain, salainen S/MIME-avain ja salasanateksti.

en: A temporary directory
fi: Väliaikaishakemisto

en: ADSI error %s.
fi: ADSI virhe %s.

en: AM Clouds
fi: AM Pilviä

en: AM Dizzle
fi: AM Räntää

en: AM Fog
fi: AM Sumu

en: AM Light Rain
fi: AM kevyttä sadetta

en: AM Light Snow
fi: AM Kevyttä lumisadetta

en: AM Rain
fi: AM sade

en: AM Showers
fi: AM sateita

en: AM Snow
fi: AM lumi

en: AM Snow Showers
fi: AM lumisateita

en: AM Sun
fi: AM lumi

en: AM T-Showers
fi: AM ukkossateita

en: AM T-Storms
fi: AM ukkosmyrskyjä

en: Access Denied.
fi: Käyttö kielletty.

en: Access denied creating VFS directory.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda VFS-hakemistoa.

en: Access denied creating VFS file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda VFS-tiedostoa.

en: Access to special Kolab users is denied.
fi: Pääsy erityisille Kolab käyttäjille on kielletty.

en: Account Information
fi: Käyttäjätunnuksen tiedot

en: Account Password
fi: Käyttäjätunnuksen salasana

en: Account frozen.
fi: Käyttäjätili suljettu.

en: Accounting
fi: Kirjanpito

en: Add
fi: Lisää

en: Add Child Permission
fi: Lisää alioikeus

en: Add Content
fi: Lisää sisältö

en: Add Here:
fi: Lisää tähän:

en: Add Members
fi: Lisää jäseniä

en: Add New Permission
fi: Lisää uusi oikeus

en: Add Permission
fi: Lisää oikeus

en: Add a child group to "%s"
fi: Lisää aliryhmä ryhmään "%s"

en: Add a child permission to "%s"
fi: Lisää alioikeudet "%s"

en: Add a new group
fi: Lisää uusi ryhmä

en: Add a new user:
fi: Lisää uusi käyttäjä:

en: Add new alarm
fi: Lisää uusi hälytys

en: Add pair
fi: Lisää pari

en: Add the %s Menu as a Mozilla Sidebar
fi: Lisää %s valikko Mozillan Sidebar osioon

en: Add to address book:
fi: Lisää osoitekirjaan:

en: Add to my address book
fi: Lisää osoitekirjaani:

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Added "%s" to the system, but could not add additional signup information: %s.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmään, mutta ei voi lisätä sisäänkirjautumispyynnön lisätietoja: %s.

en: Added "%s" to the system. You can log in now.
fi: Lisättiin "%s" järjestelmään. Voit nyt kirjautua sisään.

en: Adding users is disabled.
fi: Käyttäjien lisääminen on estetty.

en: Address
fi: Osoite

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Administer
fi: Hallinta

en: Administer - set permissions for other users
fi: Hallinta - Voi asettaa tai määritellä oikeuksia toisille käyttäjille

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Ads
fi: Mainokset

en: Aland Islands
fi: Ahvenanmaa

en: Alarm
fi: Hälytys

en: Alarm end
fi: Hälytys loppuu

en: Alarm methods
fi: Hälytysmuodot

en: Alarm not found
fi: Hälytystä ei löytynyt

en: Alarm start
fi: Hälytys alkaa

en: Alarm text
fi: Hälytysteksti

en: Alarm title
fi: Hälytyksen otsikko

en: Alarms
fi: Hälytykset

en: All
fi: Kaikki

en: All Authenticated Users
fi: Kaikki autentikoidut käyttäjät

en: All Groups
fi: Kaikki ryhmät

en: All Permissions
fi: Kaikki oikeudet

en: All synchronization sessions deleted.
fi: Kaikki synkronointi-istunnot poistettiin.

en: Allow multiple addresses?
fi: Salli monta osoittetta.

en: Allow setting of ordered list type
fi: Salli järjestetyn listan tyypin asetus

en: Alternate IMSP Login
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-sisäänkirjautuminen

en: Alternate IMSP Password
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-salasana

en: Alternate IMSP Username
fi: Vaihtoehtoinen IMSP-käyttäjätunnus

en: Alternate email address
fi: Vaihtoehtoiset sähköpostiosoitteet

en: American Samoa
fi: Yhdysvaltain Samoa

en: An illegal value was specified.
fi: Annettu arvo ei kelpaa.

en: An unknown error has occured.
fi: tapahtui tuntematon virhe.

en: An unknown person
fi: Tuntematon henkilö

en: Anonymous Proxy
fi: Anonyymi proxy

en: Answer
fi: Vastaus

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Application
fi: Ohjelma

en: Application Context:
fi: Ohjelman konteksti:

en: Application List
fi: Ohjelmalista

en: Application is ready.
fi: Ohjelma on valmis.

en: Application is up-to-date.
fi: Ohjelma on uusimmassa versiossa.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: April
fi: huhtikuu

en: Arabic (Windows-1256)
fi: Arabia (Windows-1256)

en: Archive File Size
fi: Paketin koko

en: Archive Name
fi: Paketin nimi

en: Are you sure you want to delete '%s'?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s"?

en: Are you sure you want to remove the signup request for "%s"?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sisäänkirjautumispyynnön "%s"?

en: Are you sure you wish to delete "%s" and any sub-groups?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" ja kaikki sen aliryhmät?

en: Argentina
fi: Agentiina

en: Armenian (ARMSCII-8)
fi: Armenia (ARMSCII-8)

en: Art
fi: Taide

en: Ascension Island
fi: Ascension saaret

en: Ascii Art
fi: Ascii-taide

en: Asia/Pacific Region
fi: Asian/Tyynenmeren alue

en: Ask for confirmation before doing maintenance operations?
fi: Kysy varmistus ennenkuin tehdään ylläpitotoimenpiteet.

en: Assignment columns
fi: Tehtäväsarakkeet

en: Attachment
fi: Liite

en: Attempt to delete a non-existent group.
fi: Yritettiin poistaa olematonta ryhmää.

en: Attempt to delete a non-existent permission.
fi: Yritettiin poistaa olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent permission.
fi: Yritettiin muokata olematonta oikeutta.

en: Attempt to edit a non-existent share.
fi: Yritettiin muokata olematonta jakoa.

en: Attribute "%s" not supported!
fi: Atribuutti "%s" ei ole tuettu!

en: Attributes
fi: Lisämääritykset

en: August
fi: elokuu

en: Austria
fi: Itävalta

en: Auth_cyrsql: Required imap extension not found.
fi: Auth_cyrsql: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_cyrus: Backend does not have required capabilites.
fi: Auth_cyrus: Taustajärjestelmä ei tue tarvittavia ominaisuuksia.

en: Auth_cyrus: Required imap extension not found.
fi: Auth_cyrus: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ftp: Required FTP extension not found. Compile PHP with the --enable-ftp switch.
fi: Auth_ftp: tarvittavaa FTP-laajennusta ei löytynyt. Käännä PHP käyttäen --enable-ftp asetusta.

en: Auth_imap: Required IMAP extension not found.
fi: Auth_imap: Tarvittavaa IMAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_krb5: Required krb5 extension not found.
fi: Auth_krb5: Tarvittavaa krb5-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ldap: Adding users is not supported for Active Directory
fi: Auth_ldap: käyttäjien lisääminen Active Directoryyn ei ole tuettu

en: Auth_ldap: Removing users is not supported for Active Directory
fi: Auth_ldap: Käyttäjien poistamienn Active Directorystä ei ole tuettu

en: Auth_ldap: Required LDAP extension not found.
fi: Auth_ldap: Tarvittavaa LDAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Auth_ldap: Unable to add user "%s". This is what the server said:
fi: Auth_ldap: Ei voida lisätä käyttäjää "%s". Palvelimen virheilmoitus oli:

en: Auth_ldap: Unable to remove user "%s"
fi: Auth_ldap: Ei voida poistaa käyttäjää "%s"

en: Auth_ldap: Unable to update user "%s"
fi: Auth_ldap: Ei voida päivättää käyttäjää "%s"

en: Auth_ldap: Updating users is not supported for Active Directory.
fi: Auth_ldap: Käyttäjien päivittäminen Active Directoryyn ei ole tuettu.

en: Auth_msad: Unable to add user "%s". This is what the server said:
fi: Auth_ldap: Ei voida lisätä käyttäjää "%s". Palvelimen virheilmoitus oli:

en: Auth_msad: Unable to remove user "%s"
fi: Auth_ldap: Ei voida poistaa käyttäjää "%s"

en: Auth_msad: Unable to update user "%s"
fi: Auth_ldap: Ei voida päivättää käyttäjää "%s"

en: Auth_smbauth: Required smbauth extension not found.
fi: Auth_smbauth: Tarvittavaa smbauth-laajennusta ei löytynyt.

en: Authentication Credentials
fi: Tunnistautumistiedot

en: Authentication at IMAP server failed.
fi: Autentikointi IMAP-palvelimelle epäonnistui.

en: Authentication failed
fi: Autentikointi epäonnistui

en: Authentication failed. %s
fi: Autentikointi epäonnistui. %s

en: Authentication rejected by RADIUS server.
fi: Autentikointi RADIUS-palvelimelta epäonnistui.

en: Authentication to FTP server failed.
fi: Autentikointi FTP-palvelimelle epäonnistui.

en: Authentication to SSH2 server failed.
fi: Autentikointi SSH2-palvelimelle epäonnistui.

en: Authentication to the SMB server failed.
fi: Autentikointi SMB-palvelimelle epäonnistui.

en: Available fields:
fi: Käytettävissäolevat kentät:

en: Azerbaijan
fi: Azerbaizdan

en: Azur
fi: Asuuri

en: BOFH Excuses
fi: BOFH selitykset

en: Backend not correctly implemented.
fi: Taustajärjestelmä ei toiminut oikein.

en: Bad kerberos password.
fi: Väärä kerberos salasana.

en: Bad kerberos username.
fi: Väärä kerberos käyttäjätunnus.

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Baltic (ISO-8859-13)
fi: Baltia (ISO-8859-13)

en: Base graphics directory "%s" not found.
fi: Grafiikoiden perushakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Block "%s" of application "%s" not found.
fi: Osiota "%s" ohjelmalle "%s" ei löytynyt.

en: Block Settings
fi: Osion asetukset

en: Block Type
fi: Osion tyyppi

en: Blue Moon
fi: Sininen kuu

en: Blue and White
fi: Sininen ja valkoinen

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia Herzegovina

en: Both
fi: Molemmat

en: Bouvet Island
fi: Bouvet saaret

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Britannian Intian valtameren territorio

en: Brown
fi: Ruskea

en: Browser:
fi: Selain:

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei Darusalam

en: Burnt Orange
fi: Poltettu orassi

en: CRL Distribution Points
fi: CRL-jakeluosoitteet

en: Cache init was not completed.
fi: Välimuistin alustus ei valmistunut.

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calm
fi: Tyyni

en: Cambodia
fi: Kamputsea

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Camouflage
fi: Maastokuviointi

en: Can't connect to IMAP server: %s
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä: %s

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel Problem Report
fi: Peru ongelmaviesti

en: Cannot administer external session handlers.
fi: Ulkoisia istuntokäsittelijöitä ei ole mahdollista hallita.

en: Cannot connect to IMAP server: %s
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä: %s

en: Cannot connect to the Kolab LDAP server. PHP does not support LDAP!
fi: Ei saatu yhteyttä Kolab LDAP-palvelimeen. PHP ei sisällä LDAP-tukea!

en: Cannot copy file(s) - source and destination are the same.
fi: Ei voi kopioida tiedosto(ja) - lähde ja kohde ovat samoja.

en: Cannot create this folder! The name has not yet been set.
fi: Et voi luoda tätä kansiota! Nimiä ei ole vielä määritelty.

en: Cannot delete file "%s".
fi: Ei voida poistaa tiedostoa "%s".

en: Cannot find a temporary directory.
fi: Väliaikaishakemistoa ei löytynyt.

en: Cannot move file(s) - destination is within source.
fi: Ei voi siirtää tiedostoja - kohde on lähteen sisällä.

en: Cannot open file "%s".
fi: Ei voi avata tiedostoa "%s".

en: Cannot proceed without 'targetFile' parameter.
fi: Ei voida jatkaa ilman 'targetFile' parametria.

en: Cannot remove directory "%s".
fi: Ei voida poistaa hakemistoa "%s".

en: Cannot remove, %d child exists. | Cannot remove, %d children exist.
fi[0]: Ei voida poistaa, %d alitaso on olemassa.
fi[1]: Ei voida poistaa, %d alitasoja on olemassa.

en: Cannot remove, %d children exist.
fi: Ei voida poistaa, %d alitasoja olemassa.

en: Cannot reorder, number of entries supplied for reorder does not match number stored.
fi: Ei voi uudelleenjärjestää, annettujen tietueiden määrä ei vastaa talletettujen tietueiden määrää.

en: Cannot reset password automatically, contact your administrator.
fi: Salasanaa ei voi uudelleenasettaa automaattisesti, ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: Cannot route message to specified number.
fi: Ei voi ohjata viestiä annettuun numeroon.

en: Cannot send command to server.
fi: Komento lähetettiin palvelimelle.

en: Cannot write to file "%s"
fi: Ei voi kirjoittaa tiedostoon "%s"

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Carrier
fi: Palveluntarjoaja

en: Categories and Labels
fi: Kategoriat ja otsikot

en: Category
fi: Luokitus

en: Cayman Islands
fi: Cayman saaret

en: Cell Phone
fi: Puhelin(GSM)

en: Celtic (ISO-8859-14)
fi: Keltti (ISO-8859-14)

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Central European (ISO-8859-2)
fi: Keski-Eurooppa (ISO-8859-2)

en: Certificate Details
fi: Varmenteen tiedot

en: Certificate Owner
fi: Varmenteen omistaja

en: Certificate Policies
fi: Varmenteen politiikat

en: Chad
fi: Tsad

en: Change
fi: Muuta

en: Change Password
fi: Vaihda salasanasi

en: Change Your Password
fi: Vaihda salasanasi

en: Change password for:
fi: Vaihda salasana:

en: Change the name and address that people see when they read and reply to your emails.
fi: Voit muuttaa lähettämissäsi sähköposteissa näkyviä nimi- tai osoitetietoja.

en: Change your password
fi: Vaihda salasanasi

en: Changing password for %s
fi: Vaihdetaan salasanaa %s:lle

en: Changing your password is not supported with the current configuration.  Contact your administrator.
fi: Salasanan vaihto ei ole käytössä nykyisillä asetuksilla. Ota yhteyttä ylläpitäjiin.

en: Character to split multiple addresses with
fi: Merkki, jolla erotetaan osoitteet toisistaan

en: Check
fi: Tarkista

en: Check for newer versions
fi: Tarkista onko uudempia versioita

en: Checking
fi: Tarkistetaa

en: Child
fi: alitaso

en: China
fi: Kiina

en: Chinese Simplified (GB2312)
fi: Kiina yksikertaistettu (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
fi: Kiina perinteinen (Big5)

en: Choose %s
fi: Valitse %s

en: Choose Application:
fi: Valitse ohjelma

en: Choose a password
fi: Valitse salasana

en: Choose a username
fi: Valitse käyttäjätunnus

en: Choose how to display dates:
fi: Valitse päivämäärien esitysasu:

en: Christmas Island
fi: Joulusaaret

en: Class definition of %s not found.
fi: Luokkamääritystä %s ei löytynyt.

en: Clear
fi: Selkeä

en: Clear Query
fi: Poista kysely

en: Clear out user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Clear user
fi: Poista käyttäjä

en: Clear user data
fi: Poista käyttäjän tiedot

en: Clearing Early
fi: Selkenevää aikaisin

en: Clearing Late
fi: Selkenevää myöhään

en: Click to Continue
fi: Napsauta jatkaaksesi

en: Clickatell via HTTP
fi: Clikatell HTTP:n kautta

en: Client Anchor
fi: Asiakasankkuri

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Clouds
fi: Pilviä

en: Clouds Early
fi: Pilvinen aikaisin

en: Clouds Late
fi: Pilvinen myöhään

en: Cloudy
fi: Pilvinen

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookos (Keeling) saaret

en: Collapse
fi: Pienennä

en: Collapse Sidebar
fi: Pienennä sivuvalikko

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Colour selection
fi: Värivalinta

en: Column titles
fi: Sarakkeiden otsikot

en: Comics
fi: Sarjakuvat

en: Command
fi: Komento

en: Command Shell
fi: Komentotulkki

en: Comment
fi: Kommentti

en: Common Name
fi: Yleinen nimi

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company
fi: Yritys

en: Computers
fi: Tietokoneet

en: Condition
fi: Olosuhde

en: Conditions
fi: Olosuhteet

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configuration Differences
fi: Asetuksien erot

en: Configuration for syncing with PDAs, Smartphones and Outlook.
fi: Asetukset PDA-laitteiden, älypuhelimien ja Outlookin synkronoitiin.

en: Configuration is out of date.
fi: Ohjelma-asetukset eivät ole ajantasalla.

en: Configure %s
fi: Muokkaa asetuksia %s

en: Confirm Password
fi: Varmista salasana

en: Confirm new email address
fi: Varmista uusi sähköpöstiosoite

en: Confirm new password:
fi: Vahvista uusi salasana

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, Republic of
fi: Kongon tasavalta

en: Congo, The Democratic Republic of the
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Connection failed.
fi: Yhteys epäonnistui.

en: Connection failed:
fi: Yhteys epäonnistui:

en: Connection refused to the public keyserver.
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle on estetty.

en: Connection refused to the public keyserver. Reason: %s (%s)
fi: Yhteys julkisten avainten palvelimelle epäonnistui. Virhe: %s (%s)

en: Connection to FTP server failed.
fi: Yhteys ftp-palvelimelle epäonnistui.

en: Connection to SSH2 server failed.
fi: Yhteys SSH2-palvelimelle epäonnistui.

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Content type of compressed file: %s
fi: Tiivistetyn tiedoston tyyppi: %s

en: Contents of "%s"
fi: "%s":n sisältö

en: Continue
fi: Jatka

en: Cook Islands
fi: Cook saaret

en: Cookie
fi: Eväste

en: Copy failed: %s
fi: Kopiointi epäonnitui: %s

en: Cornflower
fi: Ruiskukka

en: Cote d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Could not PGP encrypt message:
fi: Viestin PGP-salausta ei voitu tehdä:

en: Could not PGP sign message:
fi: Viestiin ei voitu muodostaa PGP-allekirjoitusta:

en: Could not S/MIME encrypt message.
fi: Viestin S/MIME-salausta ei voitu tehdä.

en: Could not S/MIME sign message.
fi: Viestiin ei voitu muodostaa S/MIME-allekirjoitusta.

en: Could not add contact. %s
fi: Ei voitu ottaa yhteyttä. %s

en: Could not bind to LDAP server
fi: LDAP-palvelinta ei voitu käyttää

en: Could not bind to LDAP server.
fi: Ldap-palvelimeen ei voitu autentikoitua

en: Could not bind to MSAD server.
fi: MS AD-palvelimeen ei saatu yhteyttä.

en: Could not change password (bad old password?)
fi: Ei voitu vaihtaa salasanaa (väärä vanha salasana?)

en: Could not change password.
fi: Ei voitu vaihtaa salasanaa.

en: Could not check balance. %s
fi: Ei voitu tarkistaa saldoa. %s

en: Could not connect to LDAP server
fi: LDAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä

en: Could not connect to LDAP server.
fi: Yhteys ldap-palvelimeen epäonnistui.

en: Could not connect to memcache servers.
fi: Yhteydet memcache-palveliin epäonnistuivat.

en: Could not connect to server "%s" using FTP: %s
fi: Ei voitu ottaa yhteyttä palvelimeen "%s" käyttäen FTP: %s

en: Could not create distribution list. %s
fi: Ei voitu luoda jakelulistaa. %s

en: Could not decrypt PGP data:
fi: PGP-salattua tietoa ei voitu aukaista:

en: Could not decrypt S/MIME data.
fi: S/MIME-salattua tietoa ei voitu aukaista.

en: Could not delete contact. %s
fi: Ei voitu poistaa yhteystietoa. %s

en: Could not delete distribution list. %s
fi: Ei voitu poistaa jakelulistaa. %s

en: Could not delete setup upgrade script "%s".
fi: Ei voitu poistaa päivitysskriptiä "%s".

en: Could not determine the recipient's e-mail address.
fi: Viestin lähettäjän sähköpostiosoitetta ei pystytty määrittelemään.

en: Could not fetch complete address book.
fi: Ei voitu hakea koko osoitekirjaa.

en: Could not fetch complete distribution list.
fi: Ei voitu hakea koko jakelulistaa.

en: Could not fetch the complete list of distribution lists.
fi: Ei voitu hakea koko listaa jakelulistoista.

en: Could not load strategy "%s".
fi: Ei voitu lukea strategiaa "%s".

en: Could not login to system (no password prompt)
fi: Ei voitu kirjautua järjestelmään (ei salasanakehoitetta)

en: Could not mkdir "%s".
fi: Komento mkdir "%s" epäonnistui.

en: Could not obtain public key from the keyserver.
fi: Julkisten avainten palvelimelta ei saatu julkista avainta.

en: Could not open "%s" for writing.
fi: Tiedostoon "%s" ei voi kirjoittaa.

en: Could not open %s.
fi: Ei voitu aukaista %s.

en: Could not open Maintenance_Task module %s
fi: Ylläpitomoduulin %s aukaisu epäonnistui

en: Could not open directory "%s".
fi: Ei voi aukaista hakemistoa "%s".

en: Could not open pipe to smbpasswd.
fi: Ei voitu aukaista putkea smbpasswd-ohjelmalle.

en: Could not reach the LDAP server
fi: LDAP-palvelimelle ei saatu yhteyttä.

en: Could not reach the LDAP server: %s
fi: LDAP-palvelimelle ei saatu yhteyttä: %s

en: Could not read %s.
fi: %s:ää ei voitu lukea.

en: Could not read response PDU
fi: Ei voitu lukea PDU-vastausta

en: Could not reset the password for the requested user. Some or all of the details are not correct. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Käyttäjän salasanaa ei voitu nollata. Jotkut tarvittavat tiedot ovat väärin. Voita yrittää uudestaan tai ota yhteyttä ylläpitoon, jos tarvitset lisää apua.

en: Could not retrieve ACL
fi: Ei voitu hakea ACL-tietoja

en: Could not retrieve address book. %s
fi: Ei voitu hakea osoitekirjaa. %s

en: Could not retrieve distribution list. %s
fi: Ei voitu hakea jakelulistaa. %s

en: Could not retrieve distribution lists. %s
fi: Ei voitu hakea jakelulistoja. %s

en: Could not retrieve server's capabilities
fi: Ei voitu hakea tietoja palvelimen toiminnoista

en: Could not revert configuration.
fi: Ei voitu palauttaa asetuksia.

en: Could not rmdir "%s".
fi: Komento rmdir "%s" epäonnistui.

en: Could not save %s configuration.
fi: Ei voitu tallettaa %s asetuksia.

en: Could not save a backup configuation.
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota.

en: Could not save a backup configuation: %s
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota %s

en: Could not save setup upgrade script to: "%s".
fi: Ei voitu tallettaa asetuspäivitysskriptiä: "%s".

en: Could not save the backup configuration file %s.
fi: Ei voitu tallettaa asetusten varmuuskopiota %s.

en: Could not save the configuration file %s. You can either use one of the options to save the code back on %s or copy manually the code below to %s.
fi: Asetustiedoston %s talletus epäonnistui. Voit käyttää jotakin asetusta tallettaaksesi koodin takaisin %s tai tai kopioida käsin alla olevan koodin tiedostoon %s.

en: Could not search the LDAP server.
fi: LDAP-palvelimelta ei voitu etsiä.

en: Could not search the MSAD server.
fi: MS AD-palvelimelta ei voitu etsiä.

en: Could not start TLS connection to LDAP server
fi: LDAP-palvelimeen ei saatu TLS-suojattua yhteyttä

en: Could not start passwd program (no old password prompt)
fi: Ei voitu käynnistää passwd komentoa (ei kehoitetta vanhalle salasanalle)

en: Could not unlink "%s".
fi: Komento unlink "%s" epäonnistui.

en: Could not update contact. %s
fi: Ei voitu päivittää yhteystietoja. %s

en: Could not update distribution list. %s
fi: Ei voitu päivittää jakelulistaa. %s

en: Could not write configuration for "%s": %s
fi: Viestejä ei voitu poistaa kansiosta "%s": %s

en: Couldn't find the Mozilla Sidebar. Make sure the sidebar is open.
fi: Mozilla Sidebar ei löytynyt. Varmista että Sidebar osio on auki.

en: Couldn't give user "%s" the following rights for the folder "%s": %s
fi: Käyttäjälle "%s" ei voitu antaa seuraavia oikeusia kansioon "%s": %s

en: Counted text
fi: Laskettu teksti

en: Country
fi: Maa

en: Country drop down list
fi: Maiden alasvetovalikko

en: Create
fi: Luo

en: Create Folder
fi: Luo kansio

en: Create Folders
fi: Luoda kansioita

en: Create a new one
fi: Luo uusi

en: Create sub folders
fi: Voi luoda uusia alikansioita

en: Creator Permissions
fi: Oikeudet tekijällä

en: Credit card number
fi: Luottokortinnumero

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatia/Hrvatska
fi: Kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current 4 Phases
fi: Tämänhetkinen 4 vaihetta

en: Current Alarms
fi: Tämänhetkiset hälytykset

en: Current Sessions
fi: Tämänhetkiset istunnot

en: Current Time
fi: Kellonaika tällä hetkellä

en: Current Weather
fi: Tämänhetkinen sää

en: Current condition:
fi: Tämänhetkinen tila:

en: Customize tasks to run upon logon to %s.
fi: Voit muokata tehtäviä, jotka suoritetaan kun kirjaudutaan sisään ohjelmaan %s.

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Cyrillic (KOI8-R)
fi: Kyrillinen (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
fi: Kyrillinen (Windows-1251)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
fi: Kyrillinen/Ukraina (KOI8-U)

en: Czech Republic
fi: Tsekin tasavalta

en: DD
fi: PP

en: DSN (see http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)
fi: DSN (lisätietoa http://pear.php.net/manual/en/package.database.db.intro-dsn.php)

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Data
fi: Tieto

en: Data value for %s is empty in Kolab XML object!
fi: Tietoarvo %s on tyhjä Kolab XML-objektissa!

en: DataTree Browser
fi: DataTree Selain

en: Database
fi: Tietokanta

en: Database lookup
fi: Tietokantahaku

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Received
fi: Päivämäärä vastaanotettu

en: Date and time selection
fi: Päivämäärän valinta

en: Date selection
fi: Päivämäärän valinta

en: Date: %s; time: %s
fi: Päivämäärä: %s; aika: %s

en: Day
fi: Päivä

en: December
fi: joulukuu

en: Default
fi: Oletus

en: Default Color
fi: Oletusväri

en: Default Identity
fi: Oletusprofiili

en: Default Shell
fi: Oletus komentotulkki

en: Definitions
fi: Määritelmät

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s"
fi: Poista "%s"

en: Delete All SyncML Data
fi: Poista kaikki SyncML-tiedot

en: Delete Folders
fi: Poistaa kansioita

en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

en: Delete Permission
fi: Poista oikeus

en: Delete and purge messages
fi: Voi poistaa ja tuhota poistettuja viestejä

en: Delete messages
fi: Poistaa viestejä

en: Delete permissions for "%s"
fi: Poista "%s":n oikeuksia

en: Delete permissions for "%s" and any sub-permissions?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa "%s" ja kaikki sen alioikeudet?

en: Delete selected identity
fi: Poista valittu profiili

en: Delete sub folders
fi: Poistaa alikansioita

en: Delete/purge
fi: Poista/tuhoa

en: Deleted setup upgrade script "%s".
fi: Poistettu päivitysskripti "%s".

en: Deleted synchronization session for device "%s" and database "%s".
fi: Poistettiin synkronointi-istunto laitteelle "%s" ja tietokantaan "%s".

en: Delivery time
fi: Toimitusaika

en: Denmark
fi: Tanska

en: Department
fi: Osasto

en: Describe the Problem
fi: Ongelman kuvaus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details have been logged for the administrator.
fi: Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Details:
fi: Yksityiskohdat:

en: Development
fi: Kehitys

en: Device
fi: Laite

en: Dew Point
fi: Kosteuspiste

en: Dew Point for last hour:
fi: Edellisen tunnin kosteuspiste:

en: Dew point:
fi: Kosteuspiste:

en: Dial %s
fi: Valitsin %s

en: Directory %s is not writeable
fi: Hakemistoon %s ei voi kirjoittaa

en: Dismiss
fi: Ohita

en: Display 24-hour times?
fi: Käytä 24-tunnin aikaesitystä.

en: Display Options
fi: Näkymän asetukset

en: Display detailed forecast
fi: Esitystapa yksityiskohtainen ennuste

en: Display forecast (TAF)
fi: Esitystapa ennusteelle (TAF)

en: Display format
fi: Esitystapa

en: Disposition Notification
fi: Perillemenoilmoitus

en: Do not delete
fi: Ei saa poistaa

en: Do not directly access maintenance.php
fi: Älä käytä suoraan maintenance.php:tä

en: Does the first row contain the field names? If yes, check this box:
fi: Jos ensimmäinen rivi sisältää sarakkeiden otsikot, niin valitse:

en: Domestic Address
fi: Osoite kotimaassa

en: Dominica
fi: Dominikaaninen

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Don't have an account? Sign up.
fi: Eikö ole käyttäjätunnusta? Kirjaudu käyttäjäksi.

en: Download %s
fi: Tallenna %s

en: Download generated configuration as PHP script.
fi: Tallenna luotu asetustiedosto PHP-skriptinä.

en: Drizzle
fi: Tihkua

en: Drop down list
fi: Alasvetovalikko

en: Drugs
fi: Huumeet

en: Dynamic Mail
fi: Dynaaminen sähköposti

en: E characters
fi: E-merkkimuunnelmat

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: ERR
fi: VIRHE

en: EU VAT identification
fi: EU ALV tunnus

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit "%s"
fi: Muokkaa "%s"

en: Edit Block
fi: Muokkaa osiota

en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Edit Permission
fi: Muokkaa oikeutta

en: Edit options for:
fi: Muokkaa asetuksia:

en: Edit permissions
fi: Muokkaa oikeuksia

en: Edit permissions for "%s"
fi: Muokkaa "%s":n oikeuksia

en: Education
fi: Koulutus

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Email address (optional)
fi: Sähköpostiosoite (valinnainen)

en: Email addresses must match.
fi: Sähköpostiosoitteiden pitää olla samat.

en: Email addresses to confirm not found.
fi: Varmistettavaa sähköpostiosoittetta ei löytyntyt.

en: Email with confirmation
fi: Sähköposti varmistuksella

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: Empty message.
fi: Tyhjä viesti.

en: Empty result
fi: Tyhjä vastaus.

en: Empty result.
fi: Tyhjä vastaus.

en: End of file.
fi: Tiedoston loppu.

en: End year
fi: Päättymisvuosi

en: Enter a security question which you will be asked if you need to reset your password, e.g. 'what is the name of your pet?':
fi: Anna kysymys joka kysytään, jos salasanasi joudutaan nollaamaan esimerkiksi 'mikä on lemmikkisi nimi?':

en: Enter the letters below:
fi: Anna kirjaimet alle:

en: Enter value for pref_name:
fi: Anna asetus_nimi:

en: Enter value for pref_scope:
fi: Anna asetus_tarkenne:

en: Equatorial Guinea
fi: Ekvatoriaalinen Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error connecting to LDAP server %s!
fi: Virhe yhdistettäessä LDAP-palvelimeen %s!

en: Error converting notes.
fi: Virhe muunnettaessa muistiinpanoja.

en: Error deleting from path %s; must be [app]/[path]
fi: Virhe poistettaessa polkua %s; pitää olla [app]/[path]

en: Error deleting synchronization session:
fi: Virhe poistettaessa synkronoiti-istuntoa:

en: Error deleting synchronization sessions:
fi: Virhe poistettaessa synkronointi-istuntoja:

en: Error searching for user with the email address "%s"!
fi: Virhe etsittäessä käyttäjää sähköpostiosoitteella "%s"!

en: Error sending PDU
fi: Virhe lähetettäessä PDU:lle

en: Error sending data to smbpasswd.
fi: Tapahtui virhe lähetettäessä tietoa smbpasswd-ohjelmalle.

en: Error setting LDAP protocol on server %s to v3: %s
fi: Virhe asetettaessa LDAP-protokolla versioon3 palvelimella %s: %s

en: Error updating password: %s
fi: Virhe päivitettäessä salasanaa: %s

en: Error with email message.
fi: Virhe sähköpostiviestissä.

en: Error writing "%s".
fi: Virhe kirjoitettaessa "%s".

en: Estonia
fi: Eesti

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Ethnic
fi: Etninen

en: Europe
fi: Eurooppa

en: European Union
fi: Euroopan unioni

en: Every 15 minutes
fi: 15 minuutin välein

en: Every 2 minutes
fi: 2 minuutin välein

en: Every 30 seconds
fi: 30 sekunnin välein

en: Every 5 minutes
fi: 5 minuutin välein

en: Every Login
fi: Jokaisella sisäänkirjautumisella

en: Every half hour
fi: Puolen tunnin välein

en: Every hour
fi: Tunnin välein

en: Every minute
fi: Minuutin välein

en: Example values:
fi: Esimerkkiarvot:

en: Execute
fi: Suorita

en: Expand
fi: Laajenna

en: Expiration Date
fi: Loppupäivämäärä

en: Exponent
fi: Exponentti

en: Extra Large
fi: Ekstrasuuri

en: FTP upload of setup
fi: Asetustiedostojen vienti FTP:llä

en: Fade to Green
fi: Sulautuu virheään

en: Failed fetching IMAP message %s. Error was %s
fi: IMAP-viestin %s haku epäonnistui. Virhe oli %s

en: Failed fetching body of IMAP message %s. Error was %s
fi: IMAP-viestin %s viestiosion haku epäonnistui. Virhe oli %s

en: Failed fetching headers of IMAP message %s. Error was %s
fi: IMAP-viestin %s otsikkotietojen haku epäonnistui. Virhe oli %s

en: Failed identifying the UID of the Kolab user %s. Error was: %s
fi: UID tunnistus Kolab käyttäjälle %s epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Failed retrieving the message with ID %s. Original error: %s.
fi: Viestin haku epäonnistui ID tunnisteella %s. Virheilmoitus oli: %s.

en: Failed saving object. Error was: %s
fi: Objektin tallennus epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Failed to connect to LDAP server.
fi: Yhteys LDAP-palvelimeen epäonnistui.

en: Failed to connect to MSAD server.
fi: Yhteys MS AD-palvelimeen epäonnistui.

en: Failed to connect to SMB server.
fi: Yhteys SMB-palvelimeen epäonnistui.

en: Failed to copy from "%s".
fi: Kopiointi "%s":ltä epäonnistui.

en: Failed to copy to "%s".
fi: Kopiointi "%s":lle epäonnistui.

en: Failed to create new SASL connection.
fi: Uuden SASL-yhteyden luominen epäonnistui.

en: Failed to load Kolab Format driver %s
fi: Kolab format-ajurin lataus epäonnistui %s

en: Failed to load Kolab IMAP driver %s
fi: Kolab IMAP-ajurin lataus epäonnistui: %s

en: Failed to load Kolab XML driver %s
fi: Kolab XML-ajurin lataus epäonnistui: %s

en: Failed to move to "%s".
fi: Siirto "%s":ään epäonnistui.

en: Failed to retrieve: %s
fi: Siirto epäonnistui: %s

en: Failed to verify old password.
fi: Vanha salasana on väärä.

en: Failed triggering folder %s. Error was: %s
fi: Kansion %s liipaisu epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Failure in changing password for %s: %s
fi: Salasanan vaihto epäonnistui %s:lle: %s

en: Fair
fi: Kaunis

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Fär saaret

en: Fatal Error:
fi: Vakava virhe:

en: Fax
fi: Faksi

en: February
fi: helmikuu

en: Feed
fi: Syöte

en: Feed Address
fi: Syöteosoite

en: Feels Like
fi: Tuntuu kuin

en: Feels like:
fi: Tuntuu kuin:

en: Few Showers
fi: Muutamia sateita

en: Few Snow Showers
fi: Muutamia lumisateita

en: Field matrix
fi: Kenttämatriisi

en: Figlet font
fi: Figlet kirjasin

en: Fiji
fi: Fidzi

en: File Count: %d file | File Count: %d files
fi[0]: Tiedostojen lukumäärä: %d tiedosto
fi[1]: Tiedostojen lukumäärä: %d tiedostoa

en: File Manager
fi: Tiedostohallinta

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: File selection
fi: Tiedoston valinta

en: File upload
fi: Tiedoston vienti

en: File uploads not supported.
fi: Tiedostojen vienti ei ole käytettävissä.

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Finland
fi: Suomi

en: First Half
fi: Ensimmäinen puolisko

en: First Quarter
fi: Ensimmäinen neljännes

en: Fix ratio
fi: Korjaa suhde

en: Flash
fi: Pika

en: Flip
fi: Käännä ympäri

en: Fog
fi: Sumu

en: Fog Early
fi: Sumua aikaisin

en: Fog Late
fi: Sumua myöhään

en: Foggy
fi: Sumuinen

en: Folder "%s" does not exist
fi: Kansiota "%s" ei ole olemassa.

en: Font
fi: Kirjasin

en: Food
fi: Ruoka

en: Forecast (TAF)
fi: Ennuste (TAF)

en: Forecast Days (note that the returned forecast returns both day and night; a large number here could result in a wide block)
fi: Ennustettavat vuorokaudet (Huomaathan että ennustuksessa on tiedot sekä päivistä että öistä, joten suuri määrä päiviä aiheuttaa liian leveän osion)

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Fortune
fi: Mietelause

en: Fortune type
fi: Mietelauseen tyyppi

en: Fortunes
fi: Mietelauseet

en: Fortunes 2
fi: Mietelauseet 2

en: Forums
fi: Foorumit

en: Forwards
fi: Uudelleenohjaukset

en: Found %s results when expecting only one!
fi: Löydettiin %s tulosta, mutta odotettiin vain yhtä!

en: Fr
fi: pe

en: France
fi: Ranska

en: France, Metropolitan
fi: Ranska, Metropoli

en: Freezing Drizzle
fi: Alijäähtynyttä räntää

en: French Guiana
fi: Ranskan Guyana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset territoriot

en: From
fi: Lähettäjä

en: From the
fi: Suunnasta

en: Full Description
fi: Pidempi kuvaus:

en: Full Moon
fi: Täysikuu

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Full buffer.
fi: Bufferi on täynnä.

en: Generate %s Configuration
fi: Tee %s asetukset

en: Generated Code
fi: Generoitu koodi

en: Germany
fi: Saksa

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Global Options
fi: Yleiset asetukset

en: Go
fi: Mene

en: Goedel
fi: Gödel

en: Google Maps
fi: Google Kartat

en: Google Search
fi: Google haku

en: Google search is not enabled.
fi: Google-haku ei ole käytössä.

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greek (ISO-8859-7)
fi: Kreikka (ISO-8859-7)

en: Green
fi: Vihreä

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Grey
fi: Harmaa

en: Group Administration
fi: Ryhmän ylläpito

en: Group names must be non-empty
fi: Ryhmien nimet eivät saa olla tyhjiä

en: Group was not created: %s.
fi: Ryhmää ei luotu: %s.

en: Group_ldap: Unable to add group "%s". This is what the server said:
fi: Group_ldap: Ei voida lisätä ryhmää "%s". Palvelimen virheilmoitus oli:

en: Group_ldap: Unable to delete group "%s". This is what the server said: %s
fi: Group_ldap: Ei voida poistaa ryhmää "%s". Palvelimen virheilmoitus oli: %s

en: Group_ldap: Unable to update group "%s". This is what the server said: %s
fi: Group_ldap: Ei voida päivittää ryhmää "%s". Palvelimen virheilmoitus oli: %s

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest Permissions
fi: Vierailijan oikeudet

en: Guestbook
fi: Vieraskirja

en: HTML Version of Message
fi: Viestin HTML-versio

en: HTTP Authentication not found.
fi: HTTP autentikointia ei löytynyt.

en: Hash-Algorithm
fi: Hash-algoritmi

en: Haze
fi: Usva

en: Header
fi: Otsake

en: Headers
fi: Otsake

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonald saaret

en: Heard and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonald saaret

en: Heavy Rain
fi: Rankkasateita

en: Heavy T-Storm
fi: Voimakas ukkosmyrsky

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
fi: Hebrea (ISO-8859-8-I)

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Help _Topics
fi: Ohjeiden aiheet

en: Helpers
fi: Avustajat

en: Hemisphere
fi: Pallonpuolisko:

en: Here is the beginning of the file:
fi: Tässä on tiedoston alkuosa:

en: Hi-Contrast
fi: Korkea kontrastinen

en: Hide Results
fi: Piilota tulokset

en: High
fi: Korkea

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanin kaupunkivaltio)

en: Home Address
fi: Kotiosoite

en: Home Directory
fi: Kotihakemisto

en: Home Phone
fi: Puhelin(koti)

en: Horde Website
fi: Horde Www-sivusto

en: Horde/Kolab: No object of type %s found in message %s
fi: Horde/Kolab: Yhtäkään objektia %s ei löytynyt viestistä %s

en: Horde/Kolab: Unable to retrieve MIME ID for the part of type %s
fi: Horde/Kolab: Ei voida hakea MIME ID:ä osiolle tyyppiä %s

en: Horde_Kolab_Server_ldap needs a base_dn parameter!
fi: Horde_Kolab_Server_ldap tarvitsee base_dn parametrin!

en: Horde_Kolab_Server_ldap needs a server parameter!
fi: Horde_Kolab_Server_ldap tarvitsee palvelin parametrin!

en: Host
fi: Palvelin

en: How many fields (columns) are there?
fi: Kenttien (sarakkeiden) lukumäärä.

en: How many seconds before we check for new articles?
fi: Kuinka monen sekunnin välein tarkistetaan uudet viestit?

en: Humidity
fi: Kosteus

en: Humidity:
fi: Kosteus:

en: Humorists
fi: Humoristit

en: Hungary
fi: Unkari

en: I characters
fi: I-merkkimuunnelmat

en: IMAP error. Folder: %s. Error: %s
fi: IMAP-virhe. Kansio: %s. Virhe: %s

en: IMAP error. Message: %s. Error: %s
fi: IMAP-virhe. Viesti: %s. Virhe: %s

en: IMAP error. Server: %s. Error: %s
fi: IMAP-virhe. Palvelin: %s. Virhe: %s

en: IMAP mailbox creation failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon luonti epäonnistui: %s

en: IMAP mailbox deletion failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon poisto epäonnistui: %s

en: IMAP mailbox quota creation failed: %s
fi: IMAP-postilaatikon kiintiön luonti epäonnistui: %s

en: IP Address not available.
fi: IP-osoite ei ole käytettävissä.

en: IP Address not within allowed CIDR block.
fi: IP-osoite ei ole sallitun CIDR-blokin sisällä

en: IP address
fi: IP-osoite

en: IP lockdown violation.
fi: IP-säännöstön rikkomus

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icons Only
fi: Vain ikonit

en: Icons for %s
fi: Ikonit %s:lle

en: Icons with text
fi: Ikonit ja teksti

en: Ideas
fi: Ideat

en: Identity's name:
fi: Profiilin nimi:

en: If it is not displayed correctly, %s to open it in a new window.
fi: Jos sivu ei näy kunnolla, niin aukaise %s erillisessä ikkunassa.

en: If you see this message but no image, the image you want to upload can't be displayed by your browser.
fi: Jos näet tämän viestin, mutta et kuvaa, niin vietävää kuvaa ei voi näyttää käyttämässäsi selaimessa.

en: Image
fi: Kuva

en: Image CAPTCHA
fi: Kuva CAPTCHA

en: Image upload
fi: Kuvan vienti

en: Import, Step %d
fi: Tuonti, askel %d

en: Imported field: %s
fi: Tuotu kenttä: %s

en: Imported fields:
fi: Tuodut kentät:

en: In the lists below select both, a field imported from the source file at the left, and the matching field available in your address book at the right. Then hit "Add pair" to mark them for the import. Once your are finished hit "Next".
fi: Alla olevista listoista valitse molemmat; vasemmalta lähdetiedostosta tuotava kentä ja oikealta osoitekirjastasi vastaava kentää. Tämä jälkee valitse "Lisää pari", jolloin merkitset nämä tiedot tuotavaksi. Kun olet valmis, niin valitse "Seuraava".

en: Incorrect action code given.
fi: Väärä toimintokoodi annettu.

en: Incorrect old password.
fi: Väärä vanha salasana

en: Incorrect username and/or password.
fi: Käyttäjätunnus tai salasana on väärin.

en: Incorrect username or alternate address. Try again or contact your administrator if you need further help.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai vaihtoehtoinen osoite. Yritä uudestaan tai ota yhteyttä ylläpitoon jos tarvitset lisää apua.

en: India
fi: Intia

en: Individual Users
fi: Yksittäiset käyttäjät

en: Information
fi: Informaatio

en: Information no longer available.
fi: Tietoa ei ole enää saatavilla.

en: Inherited Members
fi: Periytetyt jäsenet

en: Inline Notification
fi: Sisällytetty ilmoitus

en: Insert
fi: Laittaa

en: Insert an email address to which you can receive the new password:
fi: Anna sähköpostiosoite johon uusi salasana lähetetään:

en: Insert messages
fi: Voi laittaa viestejä

en: Insert the required answer to the security question:
fi: Anna vaadittava vastaus turvakysymykseen:

en: Insertion of images from Photo Galleries in text
fi: Salli kuvien liittämien kuvagallerioista tekstin joukkoon.

en: Insufficient credit to send to the distribution list.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi krediittejä lähettääksi viestin jakelulistalle.

en: Insufficient credit.
fi: Riittämättömästi krediittejä

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Integer list
fi: Kokonaislukulista

en: Internal Error: An attribute must ALWAYS match itself: %s
fi: Sisäinen virhe: Atribuutin pitää aina täsmätä itsensä kanssa: %s

en: Internal LDAP error.  Details have been logged for the administrator.
fi: Sisäinen LDAP-virhe. Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: Internal database error.  Details have been logged for the administrator.
fi: Sisäinen tietokantavirhe. Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: International Address
fi: Osoite ulkomailla

en: Invalid Kolab object type "%s".
fi: Epäkelpo Kolab objektityyppi "%s".

en: Invalid UDH. (User Data Header).
fi: Epäkelpo  UDH (User Data Header).

en: Invalid VAT identification number format.
fi: Epäkelpo ALV-tunnuksen numeromuoto.

en: Invalid ZIP data
fi: Epäkelpoa ZIP-tietoa.

en: Invalid application.
fi: Epäkelpo ohjelma.

en: Invalid basedn configured
fi: Epäkelpo basedn asetuksissa

en: Invalid batch ID.
fi: Epäkelpo batch ID.

en: Invalid character in e-mail address: %s.
fi: Epäkelpo merkki sähköpostiosoitteessa: %s.

en: Invalid data submitted.
fi: Lähetettiin epäkelpoa tietoa.

en: Invalid destination address.
fi: Epäkelpo vastaanottajan osoite.

en: Invalid file format
fi: Epäkelpo tiedostomuoto

en: Invalid group ID passed (bad DN syntax)
fi: Virheellinen group ID välitetty (väärä DN-syntaksi)

en: Invalid license key.
fi: Epäkelpo lisenssiavain.

en: Invalid location provided.
fi: Epäkelpo paikkatieto.

en: Invalid msg_type.
fi: Epäkelpo msg_type .

en: Invalid or missing api_id.
fi: Epäkelpo tai puuttuva api_id.

en: Invalid or missing parameters.
fi: Epäkelpo tai puuttuva parametri.

en: Invalid parent permission.
fi: Epäkelvot oikeudet ylemmällä tasolla.

en: Invalid partner id.
fi: Epäkelpo parner id.

en: Invalid product code.
fi: Epäkelpo tuotekoodi.

en: Invalid protocol.
fi: Epäkelpo protokolla.

en: Invalid recipient: "%s"
fi: Epäkelpo vastaanottaja: "%s"

en: Invalid response from server.
fi: Epäkelpo vastaus palvelimelta.

en: Invalid source address.
fi: Epäkelpo lähdeosoite.

en: Invalid unicode data.
fi: Epäkelpoa unicode-tietoa.

en: Inventory
fi: Inventaario

en: Invert selection
fi: Käännä valinta käänteiseksi

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran, Islamilainen tasavalta

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Isle of Man
fi: Man-saari

en: Isolated T-Storms
fi: Erillisiä Ukkosmyrskyjä

en: Issuer
fi: Liikkeellelaskija

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: January
fi: tammikuu

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese (ISO-2022-JP)
fi: Japani (ISO-2022-JP)

en: Jordan
fi: Jordania

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäkuu

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Keep original?
fi: Säilytä alkuperäinen?

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kerberos server rejected authentication.
fi: Autentikointi epäonnistui Kerberos-palvelimelle.

en: Kernel Newbies
fi: Kernel aloittelijat

en: Key Creation
fi: Avaimen luonti

en: Key Fingerprint
fi: Avaimen tunniste

en: Key ID
fi: Avain-ID

en: Key Length
fi: Avaimen pituus

en: Key Type
fi: Avaimen tyyppi

en: Key Usage
fi: Avaimen käyttö

en: Key already exists on the public keyserver.
fi: Avain on jo julkisten avainten palvelimella

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Kids
fi: Lapset

en: Kolab cache: Object uid %s does not exist in the cache!
fi: Kolab välimuisti: Objekti uid %s ei ole välimuistissa!

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Korea,  demokraattinen kansantasavalta (Pohjois-Korea)

en: Korea, Republic of
fi: Korea, tasavalta (Etelä-Korea)

en: Korean (EUC-KR)
fi: Korea (EUC-KR)

en: Kuwait
fi: Kuvait

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgistan

en: LDAP Error: Empty result for: %s.
fi: LDAP-virhe: Tyhjä tulosjoukko: %s

en: LDAP Error: Failed to search using filter %s. Error was: %s
fi: LDAP-virhe haku epäonnistui käytettäessä filtteriä %s. Virheilmoitus oli: %s

en: LDAP Error: No such dn: %s: %s
fi: LDAP-virhe: Ei dn:ää: %s: %s

en: LDAP Error: No such object: %s: %s
fi: LDAP-virhe: Ei objektia: %s: %s

en: Language
fi: Kieli

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Lao, demokraattinen kansantasavalta

en: Large
fi: Suuri

en: Last Half
fi: Jälkimmäinen puolisko

en: Last Password Change
fi: Edellinen salasananvaihto

en: Last Quarter
fi: Jälkimmäinen neljännes

en: Last Updated:
fi: Päivitetty viimeksi:

en: Last login: %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s

en: Last login: %s from %s
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: %s, %s

en: Last login: Never
fi: Edellinen sisäänkirjautuminen: Ei milloinkaan

en: Lavender
fi: Laventeli

en: Law
fi: Laki

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left header
fi: Vasen otsake

en: Left values
fi: Vasen arvoja

en: Lesotho
fi: Lesoto

en: Libyan Arab Jamahiriya
fi: Libya Arab Jamahiriya

en: Liechtenstein
fi: Lichtenstain

en: Light Blue
fi: Vaalean sininen

en: Light Drizzle
fi: Kevyttä räntää

en: Light Rain
fi: Kirjaudu sisään

en: Light Rain Early
fi: Kevyttä sadetta aikaisin

en: Light Rain Late
fi: Kevyttä sadetta myöhemmin

en: Light Rain Shower
fi: Kevyitä sadekuuroja

en: Light Rain with Thunder
fi: Kevyttä sadetta ja myrskyistä

en: Light Snow
fi: Kevyttä lumisadetta

en: Light Snow Early
fi: Kevyttä lumisadetta aikaisin

en: Light Snow Late
fi: Kevyttä lumisadetta myöhemmin

en: Light Snow Shower
fi: Kevyitä lumikuuroja

en: Limerick
fi: Limerikit

en: Link
fi: Linkki

en: Link URL
fi: URL-linkki

en: Link access key
fi: Linkin pikanäppäin

en: Link style
fi: Linkkityyli

en: Link target
fi: Linkin kohde

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Link the email address to the compose page when displaying?
fi: Linkitä sähköpostiosoite kirjoita uusi viesti sivulle näkymässä.

en: Link title attribute
fi: Linkin otsikkoatribuutti

en: Links
fi: Linkit

en: Linux Cookie
fi: Linux pipareita

en: List
fi: Listaus

en: List - user can see the folder
fi: Listaus - voi nähdä kansion listauksessa

en: List Databases
fi: Näytä tietokannat

en: List Tables
fi: Näytä taulut

en: List-Archive
fi: Listan-Arkisto

en: List-Help
fi: Listan-Ohje

en: List-Id
fi: Listan-Id

en: List-Owner
fi: Listan-Omistaja

en: List-Post
fi: Lista-viesti

en: List-Subscribe
fi: Listan-Tilaus

en: List-Unsubscribe
fi: Listan-Tilauksen-lopettaminen

en: Listing alarms failed: %s
fi: Hälytysten listaus epäonnistui: %s

en: Listing sessions failed: %s
fi: Istuntojen listaus epäonnistui: %s

en: Listing users is disabled.
fi: Käyttäjätietojen näyttäminen on estetty.

en: Literature
fi: Kirjallisuus

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Local time:
fi: Paikallista aikaa:

en: Locale and Time
fi: Lokalisaatio ja aika

en: Location
fi: Paikka

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Login Tasks
fi: Tehtävät sisäänkirjautumisessa

en: Login failed because your username or password was entered incorrectly.
fi: Sisäänkirjautumisesi epäonnistui. Todennäköisesti kirjoitit väärin käyttäjätunnuksesi tai salasanasi.

en: Login failed.
fi: Sisäänkirjautuminen epäonnistui.

en: Long text
fi: Pitkä teksti

en: Love
fi: Rakkaus

en: Low
fi: Matala

en: Loyola Blue
fi: Loyolan sininen

en: Luxembourg
fi: Luxenburg

en: MM
fi: KK

en: MS-TNEF Attachment contained no data.
fi: MS-TNEF liitetiedosto oli tyhjä.

en: MSG
fi: VIESTI

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
fi: Makedonia, Entinen Jugoslavian tasavallan.

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Magic
fi: Taikuus

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Mail Admin
fi: Sähköpostin ylläpito

en: Malawi
fi: Malavi

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Mali
fi: Posti

en: Manage the list of categories you have to label items with, and colors associated with those categories.
fi: Voit hallinnoida listaa kategorioista, joiden avulla voit liittää asioita yhteen samojen otsakkeiden alle ja liittää niihin värejä.

en: MapQuest map
fi: MapQuest kartta

en: March
fi: maaliskuu

en: Mark (Other)
fi: Merkitse (Muut)

en: Mark (Seen)
fi: Merkitse (Luettu)

en: Mark with Seen/Unseen flags
fi: Voi merkitä Vanha/Uusi tietoja

en: Mark with other flags (e.g. Important/Answered)
fi: Voi merkitä viestejä (esim. Tärkeä/Vastattu)

en: Marshall Islands
fi: Marshall saaret

en: Matching fields:
fi: Täsmäävät kentät:

en: Max allowed credit.
fi: Suurin sallitty krediitti.

en: Max message parts exceeded.
fi: Suurin sallittu viestiosiomäärä ylitetty.

en: Max temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin korkein lämpötila:

en: Max temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin korkein lämpötila:

en: Maximum Number of Portal Blocks
fi: Portaalilohkojen maksimimäärä

en: Maximum file size in bytes
fi: Suurin sallittu koko tavuina

en: Maximum length
fi: Suurin sallittu pituus

en: May
fi: toukokuu

en: Mayotte
fi: Mayonette

en: Medicine
fi: Lääketiede

en: Medium
fi: Keskikoinen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Memcache session tracking not enabled.
fi: Memcache istuntoseuraus ei ole päällä.

en: Menu mode:
fi: Menun muoto:

en: Message
fi: Viesti

en: Message Verified Successfully but the signer's certificate could not be verified.
fi: Viestin tarkistus onnistui, mutta allekirjoittajan varmennetta ei voitu tarkistaa.

en: Message expired.
fi: Viesti vanheni.

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Metar Weather
fi: Metar sää

en: Metar block not available.
fi: Metar-osio ei ole käytettävissä.

en: Metar block not available. Details have been logged for the administrator.
fi: Metar-osio ei ole käytettävissä. Tarkemmat tiedot on talletettu ylläpidon käsiteltäväksi.

en: MetarDB is not connected.
fi: MetarDB ei ole yhdistetty.

en: Method
fi: Metodi

en: Method "%s" is not defined
fi: Metodia "%s" ei ole määritelty

en: Metric
fi: Metrinen

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States of
fi: Mikronesia, Yhdistyneet valtiot

en: Mime Type
fi: Mime-tyyppi

en: Min temp last 24 hours:
fi: Edellisen 24 tunnin matalin lämpötila:

en: Min temp last 6 hours:
fi: Edellisen 6 tunnin matalin lämpötila:

en: Minimum password age has not yet expired
fi: Salasanan vaihtamisenestoaika ei ole vielä kulunut umpeen

en: Mirror
fi: Peilikuva

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing configuration. You must generate it before using this application.
fi: Asetustiedosto puuttuu. Sinun pitää luoda se ennenkuin voit käyttää tätä ohjelmaa.

en: Missing message ID.
fi: Puuttuva message ID.

en: Missing session ID.
fi: Puuttuva session ID.

en: Mo
fi: ma

en: Mobile Mail
fi: Mobiilisähköposti

en: Mobile phone number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Moderate
fi: Kohtalainen

en: Modified Date
fi: Muokkauksen päivämäärä

en: Modulus
fi: Kerroin

en: Moldova, Republic of
fi: Moldova, tasavalta

en: Monday
fi: maanantai

en: Month and year
fi: kuukausi ja vuosi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Moon Phases
fi: Kuun vaiheet

en: More fields found in line %d than the expected %d.
fi: Riviltä %d löytyi enemmän kenttiä kuin odotettu %d.

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mostly Clear
fi: Suurimmaksi osaksi selkeää

en: Mostly Cloudy
fi: Suurimmaksi osaksi pilvistä

en: Mostly Cloudy and Windy
fi: Suurimmaksi osaksi pilvistä ja tuulista

en: Mostly Sunny
fi: Suurimmaksi osaksi aurinkoista

en: Move Down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move Left
fi: Siirrä vasemmalle

en: Move Right
fi: Siirrä oikealle

en: Move Up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multi-level drop down lists
fi: Monitasoinen alasvetovalikko

en: Multimap UK map
fi: Multimap Iso-Britannian kartta

en: Multiple selection
fi: Monivalinta

en: Must supply a valid lock ID.
fi: Sinun pitää antaa toimiva lukko-ID.

en: My Account
fi: Omat tiedot

en: My Account Information
fi: Oman käyttäjätunnuksen tiedot

en: My Portal
fi: Oma portaali

en: My Portal Layout
fi: Oman portaalin asettelu

en: Myanmar
fi: Myanmar (Burma)

en: NO, I Do NOT Agree
fi: EI, EN suostu

en: Name
fi: Nimi

en: Nepal
fi: Nepali

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Netscape SSL server name
fi: Netscape SSL-palvelimen osoite

en: Netscape certificate comment
fi: Netscape varmenteen kommentti

en: Netscape certificate type
fi: Netscape varmenteen tyyppi

en: Network Tools
fi: Verkkotyökalut

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Category
fi: Uusi luokitus

en: New Message to %s
fi: Uusi viesti %s:lle

en: New Moon
fi: Uusikuu

en: New Username (optional)
fi: Uusi käyttäjätunnus (vapaaehtoinen)

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password not valid (too short, bad password, too similar, ...)
fi: Uusi salasana ei kelpaa (liian lynyt, huono salasana, liian samankaltainen, ...)

en: New password will expire on %s.
fi: Uusi salasana vanhenee %s.

en: New password:
fi: Uusi salasana:

en: New passwords don't match.
fi: Antamasi uudet salasanat eivät täsmää.

en: News
fi: Uutiset

en: Next
fi: Seuraava

en: Next 4 Phases
fi: Seuraavat 4 vaihetta

en: Next options
fi: Seuraavat asetukset

en: Next>
fi: Seuraava>

en: Night
fi: Yö

en: No
fi: Ei

en: No Sound
fi: Ei ääniä

en: No available configuration data to show differences for.
fi: Asetustietoja ei ole saatavilla, josta voisi näyttää eroavaisuuksia.

en: No available strategy for making ISO images.
fi: Ei ole saatavilla suunnitelmaa ISO levykuvatiedostojen tekemiseksi.

en: No batch template.
fi: Ei erämallia.

en: No block exists at the requested position
fi: Osiota ei ole pyydetyssä paikassa.

en: No change.
fi: Ei muutosta.

en: No children can be added to this permission.
fi: Alitasoja ei voi lisätä tälle oikeudelle.

en: No configuration information specified for %s.
fi: Asetuksia ei löytynyt %s:lle.

en: No configuration information specified for FTP VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt FTP VFS:lle.

en: No configuration information specified for SQL VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt SQL VFS:lle.

en: No configuration information specified for SQL-File VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt SQL-File VFS:lle.

en: No configuration information specified for SSH2 VFS.
fi: Asetuksia ei löytynyt SSH2 VFS:lle.

en: No credit left.
fi: Krediitit loppu.

en: No destination supplied.
fi: Kohdetta ei annettu.

en: No file uploaded
fi: Ei viety ainuttakaan tiedostoa

en: No icons found.
fi: Ikoneita ei löytynyt.

en: No location is set.
fi: Paikkaa ei ole asetettu.

en: No location provided.
fi: Paikkaa ei ole annettu.

en: No lock driver configured!
fi: Lukkoajuria ei ole määritelty!

en: No message corresponds to object %s
fi: Yksikään viesti ei vastaa objektia %s

en: No message supplied.
fi: Ei annettu viestiä.

en: No name specified.
fi: Nimeä ei ollut annettu.

en: No number specified.
fi: Lukumäärää ei ollut annettu.

en: No offensive fortunes
fi: Ei loukkaavat mietelauseet

en: No or unreadable content in Kolab XML object
fi: Tyhjää tai epäkelpoa tietoa Kolab XML-objektissa

en: No path to the OpenSSL binary provided. The OpenSSL binary is necessary to work with PKCS 12 data.
fi: Polkua OpenSSL komentoon ei ole määritelty. OpenSSL pitää olla käytettävissä jos käsitellään PKCS 12 dataa.

en: No pending signups.
fi: Ei sisäänkirjautumispyyntöjä jonossa.

en: No preference "%s" found in scope "%s".
fi: Asetustietoja "%s" ei löytynyt tarkenteella "%s".

en: No prompt returned from server.
fi: Palvelin ei palauttanut kehoitetta.

en: No quota set.
fi: Kiintiötä ei ole asetettu

en: No recurrence
fi: Ei toistoa

en: No separator specified.
fi: Erotinta ei ole määritelty.

en: No stable version exists yet.
fi: Tuotantoversiota ei ole vielä olemassa.

en: No such backend "%s" found.
fi: Taustajärjestelmää "%s" ei löytynyt.

en: No such file
fi: Ei löytynyt tiedostoa

en: No temporary directory available for cache.
fi: Välimuistille ei ole väliaikaishakemistoa.

en: No username and/or password sent.
fi: Käyttäjätunnusta tai salasanaa ei lähetetty.

en: No valid XML data returned
fi: Kaikki palautunut XML-data oli epäkelpoa

en: No values
fi: Ei arvoja

en: No version found in original configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt alkuperäisestä asetuksesta. Luo asetukset uudelleen.

en: No version found in your configuration. Regenerate configuration.
fi: Versiotietoja ei löytynyt asetustiedoista. Luo asetukset uudelleen.

en: None
fi: Ei mitään

en: Nordic (ISO-8859-10)
fi: Lappi/Pohjoismaat/Eskimo (ISO-8859-10)

en: Norfolk Island
fi: Norfolk saaret

en: Northern Hemisphere
fi: Pohjoinen pallonpuolisko

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjoiset Mariaanien saaret

en: Norway
fi: Norja

en: Not After
fi: Ei jälkeen

en: Not Before
fi: Ei ennen

en: Not a directory
fi: Ei ole hakemisto

en: Not implemented!
fi: Ei ole toteutettu!

en: Not implemented.
fi: Ei ole toteutettu.

en: Not supported.
fi: Ei tuettu.

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Nothing to browse, go back.
fi: Ei mitään selattavaa, palaa takaisin.

en: November
fi: marraskuu

en: Number
fi: Lukumäärä

en: Number of articles to display
fi: Näytettävien artikkelien lukumäärä

en: Number of characters
fi: Merkkien lukumäärä

en: Number of columns
fi: Sarakkaiden lukumäärä

en: Number of rows
fi: Rivien lukumäärä

en: Numbers not specified for updating in distribution list.
fi: Jakelulistan numeroita ei ole määritelty päivitettäväksi.

en: O characters
fi: O-merkkimuunnelmat

en: Object
fi: Objekti

en: Object Creator
fi: Objektin luoja

en: Object not found.
fi: Objektia ei löytytyny

en: Object type %s not allowed for folder type %s!
fi: Objektityyppi %s ei ole sallittu kansiotyypille %s!

en: Octal
fi: Oktaali

en: October
fi: lokakuu

en: Offense filter
fi: Loukkaavuussuodatin

en: Office
fi: Toimisto

en: Old and new passwords must be different.
fi: Uusi salasana ei saa olla sama kuin nykyinen salasanasi.

en: Old object %s does not exist.
fi: Vanhaa objektia %s ei ole olemassa.

en: Old object %s does not map to a uid.
fi: Vanha objekti %s ei muunnut uid:ksi.

en: Old password
fi: Vanha salasana

en: Old password is not correct.
fi: Vanha salasana on väärin.

en: Old password:
fi: Vanha salasana:

en: Onclick event
fi: Napsautustapahtuma

en: Only IMAP servers support shared folders.
fi: Vain IMAP-palvelimet tukevat jaettuja kansioita.

en: Only offensive fortunes
fi: Vain loukkaavat mietelauseet

en: Only one email address allowed.
fi: Voit laittaa vain yhden sähköpostiosoitteen.

en: Only one email address is allowed.
fi: Voit laittaa vain yhden sähköpostiosoitteen.

en: Only the owner or system administrator may change ownership or owner permissions for a share
fi: Vain omistaja tai järjestelmän ylläpitäjä voi muuttaa jakojen omistajia tai oikeuksia

en: Open in a new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: OpenSSL error: Could not extract data from signed S/MIME part.
fi: OpenSSL virhe: Tietoja ei saatu esille allekirjoitetusta S/MIME-osasta.

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Options
fi: Asetukset

en: Options for %s
fi: Asetukset %s:lle

en: Organisation
fi: Organisaatio

en: Organisational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Organizing
fi: Organisointi

en: Other
fi: Muu

en: Other Information
fi: Muut tiedot

en: Other characters
fi: Muut erikoismerkit

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner of folder %s cannot be determined.
fi: Kansion %s omistajaa ei voi päätellä.

en: Owner:
fi: Omistaja:

en: PAM authentication is not available.
fi: PAM-autentikointia ei ole käytettävissä.

en: PEAR::Mail backend
fi: PEAR::Mail taustajärjestelmä

en: PGP Digital Signature
fi: Digitaalinen PGP-allekirjoitus

en: PGP Encrypted Data
fi: PGP-salattua tietoa

en: PGP Key
fi: PGP-avain

en: PGP Public Key
fi: Julkinen PGP-avain

en: PGP Signed/Encrypted Data
fi: PGP-allekirjoitettua ja salattua tietoa

en: PHP Code
fi: PHP-koodi

en: PHP Shell
fi: PHP-komentotulkki

en: PHP does not support imap_myrights.
fi: PHP ei tue imap_myrights.

en: PM Clouds
fi: PM Pilviä

en: PM Dizzle
fi: PM räntää

en: PM Fog
fi: PM Sumu

en: PM Light Rain
fi: PM kevyttä sadetta

en: PM Light Snow
fi: PM Kevyttä lumisadetta

en: PM Rain
fi: PM sade

en: PM Showers
fi: PM kuuroja

en: PM Snow
fi: PM lumi

en: PM Snow Showers
fi: PM lumisateita

en: PM Sun
fi: PM lumi

en: PM T-Showers
fi: PM ukkoskuuroja

en: PM T-Storms
fi: PM ukkosmyrskyjä

en: POSIX extension is missing
fi: POSIX-laajennukset puuttuvat

en: P_HP Shell
fi: P_HP-komentotulkki

en: Palestinian Territory, Occupied
fi: Palestiina (miehitetty alue)

en: Papua New Guinea
fi: Papua Uusi-Guinea

en: Parcel Address
fi: Lähetystoimitusten osoite

en: Partly Cloudy
fi: Osittain pilvistä

en: Passwd is not properly configured.
fi: Password-ohjelmisto ei ole asennettu oikein.

en: Password
fi: Salasana

en: Password changed on %s.
fi: Salasana vaihdettu %s.

en: Password changed successfully.
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Password column "%s" not found in password table.
fi: Password saraketta "%s" ei löytynyt password taulusta.

en: Password incorrect
fi: Väärä salasana

en: Password module can't find the supplied bin.
fi: Password-moduuli ei löydä annettua komentoa.

en: Password module is missing required parameters.
fi: Password-moduulilta puuttuu tarvittavia parametrejä.

en: Password module is missing target parameter.
fi: Password-moduulille ei ole määritelty target parametria.

en: Password module is not properly configured
fi: Password-moduuli ei ole asennettu oikein

en: Password module is not properly configured.
fi: Password-moduuli ei ole asennettu oikein.

en: Password required for RADIUS authentication.
fi: Salasanaa tarvitaan RADIUS-autentikointiin.

en: Password with confirmation
fi: Salasana varmistuksella

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Passwords must match.
fi: Salasanojen pitää olla samat.

en: Paste
fi: Liitä

en: Path to the GnuPG binary
fi: Polku GnuPG komentoon

en: Pending Signups:
fi: Jonossa olevat sisäänkirjautumispyynnöt:

en: People
fi: Ihmiset

en: Perform Maintenance Operations
fi: Suorita ylläpitotoimenpiteet

en: Perform maintenance operations on login?
fi: Suorita ylläpitotoimenpiteet sisäänkirjautumisen yhteydessä.

en: Permission
fi: Oikeus

en: Permission "%s" not deleted.
fi: Oikeutta "%s" ei poistettu.

en: Permission Denied
fi: Käyttö kielletty

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions Administration
fi: Oikeuksien ylläpito

en: Personal Information
fi: Omat tiedot

en: Pets
fi: Lemmikit

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Pitcairn Island
fi: Pitcairn saaret

en: Plaintext Version of Message
fi: Viestin tekstiversio.

en: Platitudes
fi: Kliseet

en: Play a sound?
fi: Soita äänimerkki?

en: Please choose a sound.
fi: Valitse ääni.

en: Please enter a month and a year.
fi: Anna kuukausi ja vuosi.

en: Please enter a name for the new category:
fi: Anna nimi uudelle luokitukselle:

en: Please enter a valid IP address.
fi: Anna oikea IP-osoite.

en: Please enter a valid date, check the number of days in the month.
fi: Anna oikea päivämäärä; Tarkista päivien lukumäärä kuukaudessa.

en: Please enter a valid time.
fi: Anna aika oikeassa muodossa.

en: Please provide a new password
fi: Sinun täytyy antaa uusi salasanasi

en: Please provide a summary of the problem.
fi: Anna lyhyt kuvaus ongelmasta.

en: Please provide your current password
fi: Sinun täytyy antaa nykyinen salasanasi

en: Please provide your username and password
fi: Anna käyttäjätunnuksesi ja salasanasi

en: Please read the following text. You MUST agree with the terms to use the system.
fi: Lue seuraava teksti. Sinun PITÄÄ suostua käyttöehtoihin voidaksesi käyttää järjestelmää.

en: Please type the new category name:
fi: Anna nimi uudelle luokitukselle:

en: Please verify your new password
fi: Sinun täytyy vahvistaa uusi salasanasi

en: Poland
fi: Puola

en: Politics
fi: Politiikka

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Popup Notification
fi: Ponnahdusilmoitus

en: Port
fi: Portti

en: Portugal
fi: Portugali

en: Post
fi: Viestien vastaanotto

en: Post to this folder (not enforced by IMAP)
fi: Voi lähettää viestejä kansioon (ei koske IMAP yhteyksiä)

en: Postal Address
fi: Postiosoite

en: Precipitation for last %d hour:  | Precipitation for last %d hours:
fi[0]: Sademäärä edelliselle %d tunnille:
fi[1]: Sademäärä edellisille %d tunneille:

en: Precipitation<br />chance
fi: Haihtuvuus <br />todennäköisyys

en: Preference storage directory is not available.
fi: Asetusten talletushakemisto ei ole käytettävissä.

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preferences "%s" deleted in scope "%s".
fi: Asetustietoja "%s" poistettiin tarkenteesta "%s".

en: Preferred Address
fi: Suositeltu osoite

en: Prefs_ldap: Required LDAP extension not found.
fi: Prefs_ldap: Tarvittavaa LDAP-laajennusta ei löytynyt.

en: Pressure
fi: Ilmanpaine

en: Pressure at sea level:
fi: Ilmanpaine merenpinnassa:

en: Pressure:
fi: Ilmanpaine:

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous options
fi: Edelliset asetukset

en: Private Key
fi: Salainen avain

en: Problem
fi: Ongelma

en: Problem Description
fi: Ongelman kuvaus

en: Prompt text
fi: Kehotteen teksti

en: Protect address from spammers?
fi: Suojaa osoite roskapostittajilta?

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Public Key Algorithm
fi: Julkisen avaimen algoritmi

en: Public Key Info
fi: Julkisen avaimen tiedot

en: Public/Private keypair not generated successfully.
fi: Julkisen/salaisen avainparin luonti epäonnistui.

en: Purge
fi: Tuhoa postetut

en: Purge messages
fi: Tuhota poistettuja viestejä

en: Purple Horde
fi: Purpurainen Horde

en: Query
fi: Kysele

en: Quota
fi: Kiintiö

en: RSA Public Key (%d bit)
fi: RSA Julkinen avain (%d bittiä)

en: Radio selection
fi: Radiopainike

en: Rain
fi: Sade

en: Rain Early
fi: Sadetta aikaisin

en: Rain Late
fi: Sadetta myöhään

en: Rain Shower
fi: Sadekuuro

en: Rain and Snow
fi: Vesi ja lumi

en: Rain to Snow
fi: Vedestä lumeen

en: Random Fortune
fi: Satunnainen mietelause

en: Ratio
fi: Suhde

en: Read
fi: Luku

en: Read messages
fi: Voi lukea viestejä

en: Really delete "%s"? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko "%s"? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Really delete this block?
fi: Poistetaanko tämä osio?

en: Really remove user data for user "%s"? This operation cannot be undone.
fi: Poistetaanko tiedot käyttäjästä "%s"? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Realm:
fi: Toimialue:

en: Refresh Dynamic Menu Elements:
fi: Päivät dynaamiset valikkoelementit:

en: Refresh Portal View:
fi: Päivitä portaalinäkymää:

en: Refresh rate:
fi: Päivitysnopeus:

en: Regex
fi: Säännöllinen lauseke

en: Relationship browser
fi: Realaatioselain

en: Remarks
fi: Muistiinpanot

en: Remote Host:
fi: Etäpalvelin:

en: Remote Servers
fi: Etäpalvelimet

en: Remote URL (http://www.example.com/horde):
fi: Etäpalvelun URL (http://www.example.com/horde):

en: Remove
fi: Poista

en: Remove pair
fi: Poista pari

en: Remove saved script from server's temporary directory.
fi: Poistettiin talletettu skripti palvelimen väliaikaishakemistosta.

en: Remove user
fi: Poista käyttäjä

en: Remove user: %s
fi: Poista käyttäjä: %s

en: Request couldn't be answered. Returned errorcode:
fi: Pyyntöön ei voitu vastata. Virhekoodi:

en: Requested service could not be found.
fi: Pyydettyä palvelua ei löytynyt.

en: Required "%s" not specified in %s configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty %s asetuksissa.

en: Required "%s" not specified in VFS configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty VFS asetuksissa.

en: Required "%s" not specified in configuration.
fi: Tarvittavaa "%s"-tietoa ei ollut määritelty asetuksissa.

en: Required 'drivers' is misconfigured in Composite configuration.
fi: Tarvittavaa 'drivers'-asetusta ei ollut määritelty Composite-asetuksissa.

en: Required 'phptype' not specified in Passwd SQL configuration.
fi: Tarvittavaa 'phptype'-asetusta ei ollut määritelty Passwd SQL-asetuksissa.

en: Required 'phptype' not specified in SQL configuration.
fi: Tarvittavaa 'phptype'-asetusta ei ollut määritelty SQL-asetuksissa.

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Required secret is invalid - potentially malicious request.
fi: Pakollinen salatieto on väärä - mahdollisesti vihamielinen pyyntö.

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset Password
fi: Tyhjennä salasana

en: Reset Your Password
fi: Tyhjennä salasanasi

en: Restore Last Query
fi: Palauta edellinen kysely

en: Results
fi: Tulokset

en: Results for %s
fi: Tulosjoukko %s:lle

en: Retrieving DN failed. Error was: %s
fi: DN:n haku epännistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Retrieving attributes failed. Error was: %s
fi: Atribuuttien haku epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Return to Options
fi: Palaa asetuksiin

en: Returned error message:
fi: Palautti virheilmoitusviestin:

en: Retype new password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Reunion Island
fi: Reunion saaret

en: Revert Configuration
fi: Palauta asetukset

en: Revocation key not generated successfully.
fi: Sulkuavaimen luonti epäonnistui.

en: Rich Text Editor Options
fi: Rich Text Editorin asetukset

en: Riddles
fi: Arvoitukset

en: Right click context menu
fi: Oikean painikkeen kontekstimenu.

en: Right header
fi: Oikea otsake

en: Right values
fi: Oikea arvot

en: Role
fi: Rooli

en: Rotate 180
fi: Käännä 180

en: Rotate Left
fi: Käännä vastapäivään

en: Rotate Right
fi: Käännä myötäpäivään

en: Run
fi: Suorita

en: Russian Federation
fi: Venäjän Federatiivinen tasavalta

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S/MIME Cryptographic Signature
fi: S/MIME kryptograafinen allekirjoitus

en: S/MIME Encrypted Message
fi: S/MIME salattu viesti

en: S/MIME Key
fi: S/MIME avain

en: SASL authentication is not available.
fi: SASL-autentikointi ei ole käytettävissä.

en: SMPP Gateway
fi: SMPP-yhdyskäytävä

en: SQL Shell
fi: SQL-komentotulkki

en: SQL statement for value lookups
fi: SQL-lause arvojen hakemiseen

en: SUCCESS
fi: ONNISTUI

en: S_QL Shell
fi: S_QL-komentotulkki

en: Sa
fi: la

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sao Tome and Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: Satellite Provider
fi: Sateliitti palveluluntarjoaja

en: Saudi Arabia
fi: Saudia Arabia

en: Save
fi: Talleta

en: Save "%s"
fi: Talleta "%s"

en: Save Options
fi: Talleta asetukset

en: Save and Finish
fi: Talleta ja lopeta

en: Save generated configuration as a PHP script to your server's temporary directory.
fi: Talleta luotu asetustiedosto PHP-skriptinä palvelimesi väliaikaishakemistoon.

en: Saved %s configuration.
fi: Talletettiin %s:n asetukset.

en: Saved setup upgrade script to: "%s".
fi: Asetusten päivitysskripti on talletettu paikkaan: "%s".

en: Scattered Showers
fi: Hajanaisia sateita

en: Scattered T-Storms
fi: Hajanaisia ukkosmyrskyjä

en: Science
fi: Tiede

en: Sea_rch
fi: Ha_ku

en: Search
fi: Haku

en: Search Engines
fi: Hakukoneet

en: Search failed. Error was: %s
fi: Haku epäonnistui. Virheilmoitus oli: %s

en: Search:
fi: Haku:

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select a date
fi: Valitse päivämäärä

en: Select a group to add:
fi: Valitse lisättävä ryhmä:

en: Select a new owner:
fi: Valitse uusi omistaja:

en: Select a server
fi: Valitse palvelin

en: Select a user to add:
fi: Valitse lisättävä käyttäjä:

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select all date components.
fi: Valitse kaikki päivämääräkomponentit

en: Select an image
fi: Valitse kuva

en: Select an object
fi: Valitse objekti

en: Select editor plugins
fi: Valitse editorilaajennukset

en: Select none
fi: Tyhjennä valinta

en: Select the characters you need from the boxes below. You can then copy and paste them from the text area.
fi: Valitse tarvittavat merkit alla olevista valikoista. Voit sen jälkeen kopioida ja liittää merkit tekstiisi.

en: Select the date and time format:
fi: Valitse ajan ja päiväyksen esitystapa:

en: Select the date delimiter:
fi: Valitse päiväyksen erotinmerkki:

en: Select the date format:
fi: Valitse päiväyksen esitystapa:

en: Select the day and time order:
fi: Valitse ajan ja päiväyksen järjestys:

en: Select the identity you want to change:
fi: Valitse muutettava profiili:

en: Select the time delimiter:
fi: Valitse kellonajan erotinmerkki:

en: Select the time format:
fi: Valitse ajan esitystapa:

en: Select your color scheme.
fi: Valitse väriteema.

en: Select your preferred language:
fi: Valitse käytettävä kieli:

en: Self-destructing...
fi: Itsetuhoutuva...

en: Send Problem Report
fi: Lähetä ongelmaviesti

en: Send SMS
fi: Lähetä SMS

en: Sending failed: %s
fi: Kopiointi epäonnistui: %s

en: Sensor:
fi: Tunnistin:

en: September
fi: syyskuu

en: Serbia and Montenegro
fi: Serbia ja Montenegro

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Server Time
fi: Palvelimen aika

en: Server data wrong or not available.
fi: Palvelimen tiedot ovat vääriä tai eivät ole käytettävissä.

en: Session Admin
fi: Istuntojen hallinta

en: Session ID expired.
fi: Session ID on vanhentunut.

en: Session Timestamp:
fi: Istunnon aikaleima:

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set
fi: Aseta

en: Set authentication credentials like user names and passwords for external servers.
fi: Aseta autentikaatiokredentiaalit ulkopuolisille palvelimille kuten käyttäjätunnukset ja salasanat.

en: Set options to allow you to reset your password if you ever forget it.
fi: Salasanan resetointiin liittyviä asetuksia, jos joskus unohdat salasanasi.

en: Set up remote servers that you want to access from your portal.
fi: Voit asettaa ulkoisten palvelimien asetukset, joita haluat käyttää portaalissa.

en: Set your preferred language, timezone and date options.
fi: Voit asettaa käytettävän kielen, aikavyöhykkeen ja muita päivämääräasetuksia.

en: Set your startup application, color scheme, page refreshing, and other display options.
fi: Voit asettaa aloitusohjelman, väriteeman, näkymän päivityksen ja muita näkymään liityviä asetuksia.

en: Setup
fi: Asennus

en: Setup upgrade scripts available
fi: Asennuksen päivitysskripti on saatavilla

en: Several locations possible with the parameter:
fi: Useat paikat sopivat annettuun parametriin:

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Share "%s" does not exist.
fi: Jakoa "%s" ei ole olemassa.

en: Share ID %d does not exist.
fi: Jakoa ID %d ei ole olemassa.

en: Share names are not supported in this driver
fi: Jakonimet eivät ole tuettuja tällä ajurilla

en: Shibboleth authentication not available.
fi: Shibboleth-autentikointi ei ole käytettävissä.

en: Shopping
fi: Kauppa

en: Short Summary
fi: Lyhyt kuvaus:

en: Should access keys be defined for most links?
fi: Aseteta pikavalintanäppäimet useimmille linkeille.

en: Show
fi: Näytä

en: Show differences between currently saved and the newly generated configuration.
fi: Näytä erot nykyisen talletetun asetustiedosto version ja uuden luodun version välillä.

en: Show extra detail?
fi: Näytetäänkö yksityiskohtaiset tiedot?

en: Show icon?
fi: Näytä ikoni?

en: Show last login time when logging in?
fi: Näytä edellisen sisäänkirjautumisen päiväys.

en: Show option to keep original?
fi: Näytä asetus pitääksesi alkuperäisen?

en: Show picker?
fi: Näytä valitsin?

en: Show seconds?
fi: Näytä sekunnit?

en: Show the %s Menu on the left?
fi: Näytä vasemmalla valikko %s?

en: Show upload?
fi: Näytä vienti?

en: Showers
fi: Sateita

en: Showers Early
fi: Sateita aikaisin

en: Showers Late
fi: Sateita myöhemmin

en: Showers in the Vicinity
fi: Sateita lähettyvilla

en: Shrink
fi: Pienennä

en: Shrink or move neighbouring block(s) out of the way first
fi: Pienennä tai siirra viereisiä osioita, jotta ne eivät ole tiellä

en: Sign up
fi: Kirjaudu

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Signature Algorithm
fi: Allekirjoituksen algoritmi

en: Simplex
fi: Simpleksi

en: Size
fi: Koko

en: Skip Maintenance
fi: Ohita ylläpitotehtävät

en: Small
fi: Pieni

en: Snooze...
fi: Torkku...

en: Snow
fi: Lumi

en: Snow Early
fi: Lumisateita aikaisin

en: Snow Late
fi: Lumisateita myöhemmin

en: Snow Shower
fi: Lumisadetta

en: Snow Showers
fi: Lumisateita

en: Snow Showers Early
fi: Lumisateita aikaisin

en: Snow Showers Late
fi: Lumisateita myöhään

en: Snow depth:
fi: Lumen syvyys:

en: Snow equivalent in water:
fi: Lumen määrä vetenä:

en: Solomon Islands
fi: Salomon saaret

en: Songs & Poems
fi: Laulut ja Runous

en: Sort order selection
fi: Järjestyksen suunnan valinta

en: Sound selection
fi: Äänivalinta

en: Source address
fi: Lähdeosoite

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South European (ISO-8859-3)
fi: Etelä-Eurooppa (ISO-8859-3)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja eteläiset Sandwich saaret

en: Southern Hemisphere
fi: Eteläinen pallonpuolisko

en: Soviet Union
fi: Neuvostoliitto

en: Spacer
fi: Väli

en: Spain
fi: Espanja

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Special Character Input
fi: Erikoismerkkien syöttö

en: Special characters
fi: Erikoismerkkit

en: Specify either the UID or a search result!
fi: Anna joko UID tai hakutulos!

en: Sports
fi: Urheilu

en: Standard
fi: Standardi

en: Start year
fi: Alkamisvuosi

en: State or Province
fi: Lääni tai alue

en: Status
fi: Tila

en: Storage format
fi: Tallennusmuoto

en: Street Address
fi: Katuosoite

en: String list
fi: Merkkijonolista

en: String list returning an array
fi: Merkkijonolista palautti taulukon

en: Su
fi: su

en: Subdirectory "%s" not found.
fi: Alihakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: Subject
fi: Otsikko

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submitted request to add "%s" to the system. You cannot log in until your request has been approved.
fi: Lähetettiin "%s":n lisäyspyyntö. Et voi kirjautua sisään ennenkuin pyyntösi on käsitelty ja hyväksytty.

en: Subpath of folder %s cannot be determined.
fi: Alipolkua kansioon %s ei voitu määritellä.

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully added "%s" to the system.
fi: "%s": lisääminen järjestelmään onnistui.

en: Successfully cleared data for user "%s" from the system.
fi: Käyttäjän "%s" käyttäjätietojen poistaminen järjestelmästä onnistui.

en: Successfully deleted "%s".
fi: "%s" poistettiin onnistuneesti.

en: Successfully removed "%s" from the system.
fi: "%s": onnistuttiin poistamaan järjestelmästä.

en: Successfully reverted configuration. Reload to see changes.
fi: Palattiin onnistuneesti vanhoihin asetuksiin. Lataa sivu uudestaan nähdäksesi muutokset.

en: Successfully saved backup configuration.
fi: Tallennettiin asetuksien varmuuskopio.

en: Successfully saved the backup configuration file %s.
fi: Tallennettiin asetuksien varmuuskopio %s.

en: Successfully updated "%s"
fi: '%s': päivitys onnistui.

en: Successfully wrote %s
fi: %s:n kirjoittaminen onnistui.

en: Sun Rise
fi: Auringonnousu

en: Sun Set
fi: Auringonlasku

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Sunny
fi: Aurinkoinen

en: Sunrise
fi: Aurinnnousu

en: Sunrise/Sunset
fi: Aurinko nousee/laskee

en: Sunrise:
fi: Aurinnnousu:

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Sunset:
fi: Auringonlasku:

en: Suriname
fi: Surinam

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen saaret

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syndicated Feed
fi: Levitetty syöte

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria, arabitasavalta

en: T-Showers
fi: Ukkossateita

en: T-Showers Early
fi: Ukkossateita aikaisin

en: T-Showers Late
fi: Ukkossateita myöhemmin

en: T-Storm
fi: Ukkosmyrsky

en: T-Storm and Windy
fi: Ukkosmyrskyjä ja tuulista

en: T-Storms
fi: Ukkosmyrskyt

en: T-Storms Early
fi: Ukkosmyrskyjä aikaisin

en: T-Storms Late
fi: Ukkosmyrskyjä myöhään

en: TSV file
fi: TSV-tiedosto

en: Table Set
fi: Taulukon asetukset

en: Table operations menu bar
fi: Taulukkotoimintojen valikko.

en: Tag Cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Taiwan, Province of China
fi: Taiwan, Kiinan maakunta

en: Tajikistan
fi: Tadzikistan

en: Tango Blue
fi: Tango sininen

en: Tanzania, United Republic of
fi: Tanzania, Yhdistynyt tasavalta

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Teal
fi: Merensininen

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Temp for last hour:
fi: Lämpötila edelliselle tunnille:

en: Temperature
fi: Lämpötila

en: Temperature:
fi: Lämpötila:

en: Temperature<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s
fi: Lämpötila<br />(%sHi%s/%sLo%s) &deg;%s

en: Template "%s" not found.
fi: Mallia "%s" ei löytynyt.

en: Text
fi: Teksti

en: Text Area
fi: Tekstialue

en: Text Only
fi: Vain teksti

en: Th
fi: to

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The FTP extension is not available.
fi: FTP-lisätoiminto ei ole käytettävissä.

en: The History system is disabled.
fi: Historiatietojärjestelmä ei ole käytössä.

en: The Horde/Kolab integration engine does not support "%s"
fi: Horde/Kolab integrointimoottori ei tue "%s"

en: The IMSP log could not be initialized.
fi: IMSP lokia ei voitu alustaa.

en: The Kolab group driver requires LDAP support.
fi: Kolab ryhmäajuri vaatii LDAP-tuen.

en: The Kolab share object has not been initialized yet!
fi: Kolab jako-objekti ei ole vielä alustettu!

en: The Maintenance:: class did not load successfully
fi: Maintenance:: -luokan lataaminen epäonnistui

en: The SSH2 PECL extension is not available.
fi: SSH2 PECL-laajennus ei ole käytettävissä.

en: The UID %s is already a member of the group %s!
fi: UID %s on jo jäsen ryhmässä %s!

en: The UID %s is no member of the group %s!
fi: UID %s ei ole jäsenenä ryhmässä %s!

en: The administrator needs to configure a permanent Permissions backend if you want to use Permissions.
fi: Ylläpidon pitää ottaa käyttöön pysyvä talletustyyppi Permission, jos haluat käyttää niitä.

en: The alarm backend is not currently available.
fi: Hälytysten taustajärjestelmä ei ole käytettävissä.

en: The alarm backend is not currently available: %s
fi: Hälytysten taustajärjestelmä ei ole käytettävissä: %s

en: The alarm has been deleted.
fi: Hälytys on poistettu.

en: The alarm has been saved.
fi: Hälytys on talletettu.

en: The contact ID number was not specified, left blank or was not found in the database.
fi: Contact id numeroa ei ole määritelty, on tyhjä tai sitä ei löytynyt tietokannasta.

en: The detached PGP signature block is required to verify the signed message.
fi: Viestin allekirjoituksen tarkistamiseen tarvitaan erillinen PGP-allekirjoituslohko.

en: The distribution list ID was either not specified, left blank or not found in the database.
fi: Jakelulistan ID ei ollut määritelty, on tyhjä tai ei löytynyt tietokannasta.

en: The distribution list was not specified.
fi: Jakelulistaa ei ollut määritelty.

en: The email address %s has been added to your identities. You can close this window now.
fi: Sähköpostiosoite %s on nyt lisätty profiileihisi. Voit nyt sulkea tämän ikkunan.

en: The encryption features require a secure web connection.
fi: Salaustoiminnon käyttö vaati salattua WWW-yhteyttä.

en: The file %s should contain a %s setting.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla %s asetus.

en: The file %s should contain some %s settings.
fi: Tiedostossa %s pitäisi olla joitakin %s asetuksia.

en: The file contained no data.
fi: Tiedosto oli tyhjä.

en: The following applications encountered errors removing user data: %s
fi: Seuraavissa ohjelmissa tapahtui virheitä kun poistettiin käyttäjätietoja: %s

en: The full error message is logged in Horde's log file, and is shown below only to administrators. Non-administrative users will not see error details.
fi: Virheilmoitus kokonaisuudessaan on tallennettu Horden lokitiedostoon ja näkyy alla vain ylläpitäjille. Tavalliset käyttäjät eivät näe virhetilanteen yksityiskohtia.

en: The identity "%s" has been deleted.
fi: Poistettiin profiili "%s".

en: The image file size could not be determined or it was 0 bytes. The upload may have been interrupted.
fi: Kuvatiedoston kokoa ei pystytty päättelemään tai se oli 0 tavua. Vienti mahdollisesti keskeytyi.

en: The image file was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
fi: Kuvatiedoston koko on suurempi kuin suurin sallittu koko (%d tavua).

en: The links that caused this warning have the same background color as this message.
fi: Tämän virheen aiheuttaneet linkit on merkitty samalla taustavärillä kuin tämä viesti.

en: The location of the GnuPG binary must be given to the Crypt_pgp:: class.
fi: GnuPG ohjelman sijainti pitää määritellä Crypt_pgp:: -luokassa.

en: The member state service could not be reached in time. Try again later or with a different member state.
fi: Jäsentietopalveluun ei saatu yhteyttä ajoissa. Yritä myöhemmin uudestaan tai valitse toinen jäsentieto.

en: The member state service is currently not available. Try again later or with a different member state.
fi: Jäsentietopalvelu ei ole tällä hetkellä toiminnassa. Yritä myöhemmin uudestaan tai valitse toinen jäsentieto.

en: The message sent on %s to %s with subject "%s" has been displayed.
    
    This is no guarantee that the message has been read or understood.
fi: Viesti lähetetty %s vastaanottajalle %s otsikkona "%s" on näytetty.
    Tämä ei takaa sitä, että viesti olisi luettu tai ymmärretty.

en: The message with ID %s does not exist. This probably means that the Kolab object has been modified by somebody else while you were editing it. Your edits have been lost.
fi: Viestiä ID:llä %s ei ole olemassa. Tämä todennäköisesti tarkoittaa, että Kolab-objekia on muokannut joku muu samaan aikaan oli editoimassa sitä. Tämän takia tekemäsi muutokset ovat kadonneet.

en: The name to use when linking to the compose page
fi: Nimi jota käytetään linkitettäessa luo sivulle

en: The new from address can't be verified, try again later:
fi: Uutta osoitetta ei pystytty varmentamaan, yritä myöhemmin uudestaan:

en: The number of fields must be numeric.
fi: Kenttien määrä pitää antaa numeroina.

en: The openssl module is required for the Horde_Crypt_smime:: class.
fi: Moduuli openssl tarvitaan Horde_Crypt_smime:: -luokan käyttämiseksi.

en: The preference "%s" could not be saved because its data exceeded the maximum allowable size
fi: Asetusta "%s" koska sen tiedot ylittivät talletustavan suurimman sallitun rajan

en: The preferences backend is currently unavailable and your preferences have not been loaded. You may continue to use the system with default settings.
fi: Asetusten taustajärjestelmä ei ole käytettävissä ja asetuksiasi ei ole ladattu. Voit jatkaa järjestelmän käyttöä oletusasetuksilla.

en: The program used to view this data type (%s) was not found on the system.
fi: Ohjelmaa, jolla voi katsoa viestityyppiä (%s), ei löytynyt järjestelmästä.

en: The provided country code is invalid.
fi: Antamasi maakoodi on väärä.

en: The quote character must be one single character.
fi: Lainausmerkki pitää olla yksittäinen merkki.

en: The requested website for changing user passwords could not be reached.
fi: Salasananvaihtosivustolle ei saatu yhteyttä.

en: The separator must be one single character.
fi: Erotin pitää olla yksittäinen merkki.

en: The server "%s" has been deleted.
fi: Palvelin "%s" on poistettu.

en: The server "%s" has been saved.
fi: Palvelin "%s" on talletettu.

en: The service is currently not available. Try again later.
fi: Palvelu ei ole käytettävissä. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: The service is currently too busy. Try again later.
fi: Palvelu on tällä hetkellä liian ruuhkainen. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: The share has already been initialized!
fi: Tämä jako on jo alustettu!

en: The signup request for "%s" has been removed.
fi: Sisäänkirjautumispyyntö "%s" on poistettu.

en: The specified row (%d) does not exist.
fi: Määriteltyä riviä (%d) ei ole olemassa.

en: The text you entered did not match the text on the screen.
fi: Kirjoittamasi teksti ei vastaa tekstiä ruudulla.

en: The uploaded data was lost since the previous step.
fi: Viety tieto hävisi edellisen kohdan aikana.

en: The uploaded file could not be saved.
fi: Vietyä tiedostoa ei voitu tallettaa.

en: The user "%s" already exists.
fi: Käyttäjätunnus "%s" on jo olemassa.

en: The username could not be found.
fi: Käyttäjätunnusta ei löytynyt.

en: The weather.com block is not available.
fi: Osiota weather.com ei ole käytettävissä.

en: Themes directory "%s" not found.
fi: Teemahakemistoa "%s" ei löytynyt.

en: There are no email addresses to confirm.
fi: Ei ole varmistettavia sähköpostiosoitteita.

en: There are no options available.
fi: Asetuksia ei ole saatavilla.

en: There are no parts that can be displayed inline.
fi: Ei ole osioita, jotka voidaan näyttää viestien yhteydessä.

en: There are too many characters in this field. You have entered %d character;  | There are too many characters in this field. You have entered %d characters;
fi[0]: Tässä kentässä on liian monta merkkiä. Annoit %d merkin;
fi[1]: Tässä kentässä on liian monta merkkiä. Annoit %d merkkiä;

en: There was a problem adding "%s" to the system: %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" lisäämisessä järjestelmään: %s

en: There was a problem clearing data for user "%s" from the system:
fi: Käyttäjän "%s" käyttäjätietojen poistamisessa järjestelmässä oli ongelmia:

en: There was a problem removing "%s" from the system:
fi: Joitakin ongelmia "%s" poistamisessa järjestelmästä:

en: There was a problem updating "%s": %s
fi: Joitakin ongelmia "%s" päivityksessä: %s

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
fi: Tiedoston viennissä oli ongelmia. Yhtään %s:a ei viety

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
fi: Tiedoston viennissä oli ongelmia: %s koko oli suurempi kuin suurin sallittu koko (%d tavua).

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
fi: Tiedoston viennissä oli ongelmia: %s vietiin vain osaksi.

en: There was an error displaying this message part
fi: Tapahtui virhe näytettäessä viestin tätä osiota

en: There was an error importing the contact data:
fi: Yhteystietojen tuonnissa tapahtui virhe:

en: There was an error importing the iCalendar data.
fi: iCalendar-tietojen tuonnissa tapahtui virhe.

en: There was an error in the configuration form. Perhaps you left out a required field.
fi: Asetustietolomakkeessa on jokin virhe. Ehkä jätit jonkun pakollisen kohdan täyttämättä.

en: There was an error performing the specified address book function. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe yritettäessä suorittaa osoitekirjatoimintoa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: There was an error reading the contact data.
fi: Yhteystietoja luettaessa tapahtui virhe.

en: There was an error updating the contact details. Please try again later.
fi: Yhteystietojen päivityksessä tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: There was an error updating the distribution list. Please try again later.
fi: Jakelulistan päivityksessä tapahtui virhe. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: This IMAP server does not support sharing folders.
fi: Tämä IMAP palvelin ei tue kansioiden jakamista.

en: This VAT identification number is invalid.
fi: Tämä ALV-tietojen tunnistenumero on epäkelpo.

en: This VAT identification number is valid.
fi: Tämä ALV-tietojen tunnistenumero on epäkelpo.

en: This alarm cannot be snoozed.
fi: Tämä hälytystä ei voi laittaa torkkumaan.

en: This does not appear to be a valid rar archive.
fi: Tämä tiedosto ei vaikuta rar-tiedostolta.

en: This does not appear to be a valid zip file.
fi: Tämä tiedosto ei vaikuta zip-tiedostolta.

en: This does not seem to be a valid card number.
fi: Tämä ei vaikuta oikealta korttinumerolta.

en: This driver allows sending of messages through an SMPP gateway.
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä SMPP-yhdyskäytävän kautta.

en: This driver allows sending of messages through an email-to-SMS gateway, for carriers which provide this service.
fi: Tämän ajurin avulla voi lähettää viestejä EMail-to-SMS gateway ajuri, niille palveluntarjoajille, jotka tukevat tätä palvelua.

en: This driver allows sending of messages through the Clickatell (http://clickatell.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä Clickatellin (http://clickatell.com) gateway palvelua HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages through the WIN (http://winplc.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä WIN (http://winplc.com) gateway palvelun kautta HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages through the sms2email (http://sms2email.com) gateway, using the HTTP API
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä sms2email (http://sms2email.com) gateway palvelun kautta HTTP API:lla.

en: This driver allows sending of messages via SMTP through the Vodafone Italy gateway, only to Vodafone numbers. It requires an email account with Vodafone Italy (http://www.190.it).
fi: Tällä ajurilla voi lähettää viestejä Vodafonen numeroihin SMTP:llä käyttäen Vodafone Italy gateway palvelua. Tätä palvelua voi käyttää vain Vodafone Italy (http://www.190.it) tunnuksilla.

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This field may only contain integers.
fi: Tässä kentässä pitää olla vain kokonaislukuja.

en: This field may only contain numbers and the colon.
fi: Tässä kentässä pitää olla numeroita ja pilkku-merkkejä.

en: This field may only contain octal values.
fi: Tässä kentässä pitää olla oktaalilukuja.

en: This field must be a comma or space separated list of integers
fi: Tässä kentässä pitää olla lista kokonaislukuja, jotka pitää olla erotettu pilkulla tai välilyönnillä

en: This field must be a valid number.
fi: Arvon pitää olla numero.

en: This field must contain a color code in the RGB Hex format, for example '#1234af'.
fi: Tässä kentässä on värimääritys, jonka pitää olla RGB Hex muodoss, esimerkiksi '#1234af'.

en: This form has already been processed.
fi: Tämä lomake on jo käsitelty.

en: This is a Kolab Groupware object. To view this object you will need an email client that understands the Kolab Groupware format. For a list of such email clients please visit %s
fi: Tämä on Kolab Groupware objekti. Katsoaksesi tämän objektin sinulla pitää olla sähköpostiohjelma, joka ymmärtää Kolab Groupware formaattia. Lista yhteensopivista sähköpostiohjelmista löytyy osoitteesta %s

en: This message was written in a character set (%s) other than your own.
fi: Tämä viesti on on kirjoitettu eri merkistöllä (%s) kuin mikä sinulla on käytössä.

en: This number must be at least one.
fi: Numeron pitää olla vähintään yksi.

en: This request cannot be completed because the link you followed or the form you submitted was only valid for %s minutes. Please try again now.
fi: Pyyntöä ei voitu suorittaa koska seuraamasi linkki tai lomakkeeseen antamasi tieto on voimassa vain %s minuuttia. Yritä uudestaan.

en: This server can't uncompress zip and gzip files.
fi: Tällä palvelimella ei voi aukaista zip tai gzip tiedostoja.

en: This system is currently deactivated.
fi: Tämä järjestelmä on pois päältä.

en: This value must be a number.
fi: Arvon pitää olla numero.

en: Thunder
fi: Myrsky

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Time
fi: Aika

en: Time Tracking
fi: Ajanseuranta

en: Time format
fi: Ajan esitysmuoto

en: Time out.
fi: Aika ylittyi.

en: Time selection
fi: Ajan valinta

en: Timestamp or unknown
fi: Aikaleima tai tuntematon

en: Timestamps of successful synchronization sessions
fi: Onnistuneiden synkronointi-istuntojen aikaleimat

en: Title
fi: Titteli

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To exclude a particular field form the import or to correct a wrong match select a field in the lists below and hit "Remove pair".
fi: Estääksesi sen, että jotain kenttää ei tuoda tai korjataksesi väärin muodostetun pariliitoksen, niin valitse kentää alla olevasta listasta ja valitse "Poista pari".

en: To select multiple items, hold down the Control (PC) or Command (Mac) key while clicking.
fi: Voidaksesi valita useampia vaihtoehtoja, pidä Control- (PC) tai Command- (Mac) näppäintä pohjassa kun napsautat hiiren painiketta.

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Too many invalid logins during the last minutes.
fi: Liian monta epäonnistunutta sisäänkirjautumisyritystä edellisen minuutin aikana.

en: Translations
fi: Käännökset

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: True or false
fi: Tosi vai epätosi

en: Tu
fi: ti

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish (ISO-8859-9)
fi: Turkki (ISO-8859-9)

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks ja Caicos saaret

en: Type your choice:
fi: Kirjoita valintasi:

en: U characters
fi: U-merkkimuunnelmat

en: U.V. index:
fi: U.V. -indeksi:

en: UID not found in Kolab XML object
fi: UID ei löytynyt Kolab XML-objektista

en: URL for your script delivery status report
fi: URL johon palautetaan skriptin status raportti

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Unable to access VFS directory.
fi: VFS-hakemistoa ei voitu lukea.

en: Unable to add %s: destination folder already exists
fi: Ei voida lisätä %s: kohdekansio on jo olemassa

en: Unable to bind to the LDAP server as %s!
fi: Ldap-palvelimeen ei voitu autentikoitua tunnuksella %s!

en: Unable to change permission for VFS file "%s".
fi: Ei voi vaihtaa oikeuksia VFS-tiedostolle "%s".

en: Unable to change permission for VFS file %s/%s.
fi: Ei voi vaihtaa oikeuksia VFS-tiedostolle %s/%s.

en: Unable to change to %s.
fi: Ei voida vaihtaa %s:n.

en: Unable to check file size of "%s".
fi: Tiedoston "%s" kokoa ei voitu tarkistaa.

en: Unable to check file size of "%s/%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa "%s/%s".

en: Unable to connect to SQL server.
fi: SQL-palvelimeen ei saada yhteyttä.

en: Unable to connect with SSL.
fi: Yhteyttä ei voida muodostaa SSL-salattuna.

en: Unable to copy VFS file.
fi: VFS-tiedostoa ei voida kopioida.

en: Unable to create VFS directory "%s".
fi: Ei voida luoda VFS-hakemistoa "%s".

en: Unable to create VFS directory.
fi: Ei voida luoda VFS-hakemistoa.

en: Unable to create VFS file.
fi: Ei voitu luoda VFS-tiedostoa

en: Unable to create VFS folder "%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-kansiota "%s".

en: Unable to create directory %s; must be [app]/[path]
fi: Ei voida luoda hakemistoa %s; pitää olla [app]/[path]

en: Unable to create empty VFS file.
fi: Ei voitu luoda tyhjää VFS-tiedostoa.

en: Unable to create temporary file.
fi: Ei voitu luoda väliaikaistiedostoa.

en: Unable to decompress data.
fi: Tietoa ei voida laajentaa.

en: Unable to delete "%s", the directory is not empty.
fi: Ei voida poistaa "%s", hakemisto ei ole tyhjä.

en: Unable to delete "%s": %s.
fi: Ei voida poistaa "%s": %s.

en: Unable to delete %s, the directory is not empty
fi: Ei voida poistaa %s, hakemisto ei ole tyhjä.

en: Unable to delete VFS directory recursively.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa rekursiivisesti.

en: Unable to delete VFS directory.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa.

en: Unable to delete VFS directory: %s.
fi: Ei voida poistaa VFS-hakemistoa: %s.

en: Unable to delete VFS file "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to delete VFS file.
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa.

en: Unable to delete VFS folder "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-kansiota "%s".

en: Unable to delete VFS recursively: %s.
fi: Ei voida poistaa VFS:ää rekursiivisesti: %s.

en: Unable to determine current directory.
fi: Nykyistä hakemistoa ei voitu selvittää.

en: Unable to execute smbclient.
fi: Ei voida suorittaa smbclient komentoa.

en: Unable to extract certificate details
fi: Varmenteen tietoja ei voida extraktoida

en: Unable to load the definition of %s.
fi: Määrityksen %s lukeminen epäonnistui.

en: Unable to move VFS file.
fi: Ei voida siirtää VFS-tiedostoa.

en: Unable to open VFS file "%s".
fi: Ei voida poistaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to open VFS file for writing.
fi: Ei voida avata VFS-tiedostoa kirjoitusta varten.

en: Unable to open VFS file.
fi: Ei voida avata VFS-tiedostoa.

en: Unable to open compressed archive.
fi: Tiivistetyn tiedoston aukaisu epäonnistui.

en: Unable to open expect stream!
fi: Expect vuota ei voitu aukaista!

en: Unable to open temporary file.
fi: Ei voida avata väliaikaistiedostoa.

en: Unable to read VFS file (filesize() failed).
fi: Ei voitu lukea VFS-tiedostoa (filesize() epäonnistui).

en: Unable to read VFS file (size() failed).
fi: Ei voitu lukea VFS-tiedostoa (size() epäonnistui).

en: Unable to read the vfsroot directory.
fi: vfsroot juurihakemistoa ei voitu lukea.

en: Unable to rename %s to %s: destination folder already exists
fi: Uudelleennimeäminen %s %s:ksi epäonnistui koska kohdehakemisto on jo olemassa

en: Unable to rename %s; must be [app]/[path] and within the same application.
fi: Ei voi nimetä uudelleen %s; pitää olla [app]/[path] ja saman ohjelman sisällä.

en: Unable to rename VFS directory.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-hakemistoa.

en: Unable to rename VFS directory: %s.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-hakemistoa: %s.

en: Unable to rename VFS file "%s".
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to rename VFS file %s/%s.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa %s/%s.

en: Unable to rename VFS file to same name.
fi: Ei voida nimetä uudelleen VFS-tiedostoa samalle nimelle.

en: Unable to rename VFS file.
fi: Ei voitu nimetä uudelleen VFS-tiedostoa.

en: Unable to run 'mkisofs'.
fi: Ei voida suorittaa komentoa 'mkisofs'.

en: Unable to translate this RTF document
fi: RTF-dokumenttia ei voitu kääntää

en: Unable to translate this Word document
fi: Word-dokumenttia ei voitu kääntää

en: Unable to translate this WordPerfect document
fi: WordPerfect-dokumenttia ei voitu kääntää

en: Unable to trigger URL %s. Response: %s
fi: Ei voida liipaista URL:ia %s. Vastaus oli: %s

en: Unable to write VFS file "%s".
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoa "%s".

en: Unable to write VFS file (copy() failed).
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoon (copy() epäonnistui).

en: Unable to write VFS file data.
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedoston tietoja.

en: Unable to write VFS file, quota will be exceeded.
fi: Ei voida kirjoittaa VFS-tiedostoa, kiintiö on täynnä.

en: Unable to write temporary file.
fi: Ei voitu kirjoittaa väliaikaistiedostoon.

en: Undo Changes
fi: Peru muutokset

en: Unexpected response from server on connection:
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta yhteyteen:

en: Unexpected response from server to:
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta:

en: Unexpected response from server, try again later.
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta, yritä myöhemmin uudestaan.

en: Unfiled
fi: Luokittelematon

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiraatit

en: United Kingdom
fi: Yhdistyneet kuningaskunnat

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltojen Tyynenmeren erillissaaret

en: Units
fi: Mittayksiköt

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown apimsgid (API Message ID).
fi: Tuntematon apimsgid (API Message ID).

en: Unknown climsgid (Client Message ID).
fi: Tuntematon climsgid (Client Message ID).

en: Unknown location provided.
fi: Annettu paikkatieto on tuntematon.

en: Unknown username or password.
fi: Tuntematon käyttäjätunnus tai salasana.

en: Unkown Kolab object type for DN %s.
fi: Tuntematon Kolab objektityyppi DN:lle %s.

en: Unnamed
fi: Nimetön

en: Unsupported
fi: Ei tuettu.

en: Unsupported Extension
fi: Ei-tuettu laajennus

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update user
fi: Päivitä käyttäjä

en: Updated "%s".
fi: Päivitettiin "%s".

en: Upgrade script deleted.
fi: Päivitysskripti poistettiin.

en: Upload
fi: Vie

en: Uploaded all application setup files to the server.
fi: Vie uudet ohjelmien asennustiedostot palvelimelle.

en: Usage
fi: Käyttö

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: Use Current: %s
fi: Käytä nykyistä: %s

en: Use SSL
fi: Käytä SSL-salausta

en: Use if name/password is different for IMSP server.
fi: Käytä jos tunnus/salasana on eri IMSP-palvelimelle.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User "%s" does not exist.
fi: Käyttäjää "%s" ei ole olemassa.

en: User Administration
fi: Käyttäjien ylläpito

en: User Options
fi: Käyttäjän asetukset

en: User Registration
fi: Käyttäjän rekisteröiminen

en: User Registration has been disabled for this site.
fi: Tässä järjestelmässä ei voi rekisteröidä käyttäjiä.

en: User Registration is not properly configured for this site.
fi: Käyttäjien rekisteröinti ei ole otettu oikein käyttöön tässä järjestelmässä.

en: User account not found
fi: Käyttäjätunnusta ei löytynyt.

en: User not found
fi: Käyttäjää ei löytynyt

en: User not found.
fi: Käyttäjää ei löytynyt.

en: User to add:
fi: Lisättävä käyttäjä:

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username "%s" already exists.
fi: Käyttäjätunnus "%s" on jo olemassa.

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users in the system:
fi: Järjestelmän käyttäjät:

en: VAT id number verification
fi: ALV id-tunnus varmistus

en: VAT identification number:
fi: ALV-tunnusnumero

en: VAT number
fi: ALV-numero

en: VFS directory does not exist.
fi: VFS-hakemistoa ei ole olemassa.

en: Vacation
fi: Poissaoloviesti

en: Validity
fi: Voimassaoloaika

en: Value in minutes from now.
fi: Arvo minuuteissa nykyhetkestä.

en: Value is over the maximum length of %d.
fi: Arvo on yli pituuden maksimiarvon %d.

en: Values
fi: Arvot

en: Values to select from
fi: Valittavat arvot

en: Variable
fi: Vaihtelevaa

en: Verification failed - an unknown error has occurred.
fi: Tarkistus epäonnistui - tapahtui tuntematon virhe.

en: Verification failed - this message may have been tampered with.
fi: Tarkistus epäonnistui - Tätä viestiä on voitu käsitellä.

en: Version
fi: Versio

en: Version Control
fi: Versionhallinta

en: Very High
fi: Erittäin korkea

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Vietnamese (VISCII)
fi: Vietnam (VISCII)

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View %s [%s]
fi: Näytä %s [%s]

en: View an external web page
fi: Näytä erillisenä www-sivuna

en: Virgin Islands, British
fi: Neitsytsaaret, Brittiläinen

en: Virgin Islands, U.S.
fi: Neitsytsaaret, Yhdysvaltain

en: Visibility
fi: Näkyväisyys

en: Visibility:
fi: Näkyväisyys:

en: Vodafone Italy via SMTP
fi: Vodafone Italy SMTP:n avulla

en: WARN
fi: VAROITUS

en: WARNING!!! REMOVE SCRIPT MANUALLY FROM %s.
fi: VAROITUS!!! POISTA SKRIPTI KäSIN PALVELIMELTA %s.

en: WIN via HTTP
fi: WIN HTTP:n avulla

en: Wallis and Futuna
fi: Wallis ja Futuna

en: Wallis and Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna saaret

en: Warning
fi: Varoitus

en: We
fi: ke

en: We cannot verify that this request was really sent by you. It could be a malicious request. If you intended to perform this action, you can retry it now.
fi: Emme voi varmistaa tuliko tämä pyyntö juuri sinulta. Tämä voi tarkoittaa väärennettyä pyyntöä. Jos olet varma, että yritit tehdä tätä toimintoa, niin yritä nyt uudelleen.

en: Weather Forecast
fi: Sääennuste

en: Weather data provided by
fi: Säätiedot toimittaa

en: Web Site
fi: Websivusto

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa ohjelmaan %s

en: Welcome, %s
fi: Tervetuloa, %s

en: Western (ISO-8859-1)
fi: Länsimainen (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
fi: Länsimainen/Euro (ISO-8859-15)

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: What application should %s display after login?
fi: Minkä ohjelman %s käynnistää sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: What is the delimiter character?
fi: Mitä merkkiä käytetään erottimena?

en: What is the quote character?
fi: Mitä merkkiä käytetään lainaukseen?

en: What sequence do you want to create (_seq will be added automatically)?
fi: Minkä järjestyksen haluat luoda (_seq liitetään automaattisesti)?

en: Whereis Australia map
fi: Whereis Australian kartta

en: Which day would you like to be displayed as the first day of the week?
fi: Mikä päivä aloittaa viikon?

en: Which phases
fi: Mitkä vaiheet

en: Which plugins to enable for the Rich Text editor.
fi: Voit määritellä lisätoimintoja laitetaan päälle Rich Text editorissa.

en: Width in CSS units
fi: Leveys CSS mittayksikköinä

en: Width of the %s menu on the left:
fi: Vasemman %s valikon leveys:

en: Wind
fi: Tuuli

en: Wind Early
fi: Tuulista aikaisin

en: Wind Late
fi: Tuulista myöhään

en: Wind speed in knots
fi: Tuulennopeus solmuissa

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Wind:
fi: Tuuli:

en: Wisdom
fi: Viisaus

en: Wishlist
fi: Toivelistat

en: Work
fi: Työ

en: Work Address
fi: Osoite (Työ)

en: Work Phone
fi: Puhelin (Työ)

en: Write of preferences to %s failed
fi: Ohjelman %s asetuksien tallennus epäonnistui

en: Wrong number of fields in line %d. Expected %d, found %d.
fi: Väärä määrä kenttiä rivillä %d. Odotettiin %d, löytyi %d.

en: Wrong number of fields. Expected %d, found %d.
fi: Väärä määrä kenttiä. Odotettiin %d, löytyi %d.

en: Wrong offset %d while reading a VFS file.
fi: Väärä poikkeama %d luettaessa VFS-tiedostoa.

en: Wrong version number found: %s (should be %d)
fi: Väärä versionumero: %s (pitäisi olla %d)

en: X509v3 Basic Constraints
fi: X509v3 perusrajoitteet

en: X509v3 Extended Key Usage
fi: X509v3 lisätoiminnot avaimen käytölle

en: X509v3 Subject Alternative Name
fi: X509v3 Kohteen vaihtoehtoinen nimi

en: X509v3 Subject Key Identifier
fi: X509v3 Kohteen avaimen tunniste

en: X509v3 extensions
fi: X509v3-laajennukset

en: YY
fi: VV

en: YYYY
fi: VVVV

en: Yahoo! map
fi: Yahoo! kartta

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, I Agree
fi: Kyllä, suostun.

en: You are member of a group that may not login on this server.
fi: Kuulut ryhmään, jolla ei ole käyttöoikeutta tälle palvelimelle.

en: You are no member of a group that may login on this server.
fi: Et kuulu ryhmään, jolla on käyttöoikeus tälle palvelimelle.

en: You are not allowed to add groups.
fi: Et voi lisätä ryhmiin.

en: You are not allowed to add shares.
fi: Et voi tehdä jakoja.

en: You are not allowed to change groups.
fi: Et voi muuttaa ryhmiä.

en: You are not allowed to change shares.
fi: Et voi muuttaa jakoja.

en: You are not allowed to create more than %d block. | You are not allowed to create more than %d blocks.
fi[0]: Et voi tehdä enempää kuin %d osion.
fi[1]: Et voi tehdä enempää kuin %d osiota.

en: You are not allowed to delete groups.
fi: Et voi poistaa ryhmiä.

en: You are not allowed to delete shares.
fi: Et voi poistaa jakoja.

en: You are not allowed to list groups of shares.
fi: Et voi listata ryhmien jakoja.

en: You are not allowed to list share permissions.
fi: Et voi listata jakojen oikeuksia.

en: You are not allowed to list shares.
fi: Et voi listata jakoja.

en: You are not allowed to list users of groups.
fi: Et voi listata ryhmien jäseniä.

en: You are not allowed to list users of shares.
fi: Et voi listata jakojen jäseniä.

en: You are not allowed to remove user data.
fi: Et voi poistaa käyttäjätietoja.

en: You are not authenticated.
fi: Et ole autentikoitunut.

en: You can't change password for user %s
fi: Et voi vaihtaa käyttäjän %s salasanaa

en: You cannot have the '\' character in your full name.
fi: Nimessäsi ei saa olla '\'-merkkiä.

en: You did not authenticate.
fi: Et ole autentikoitunut.

en: You did not enter a valid email address.
fi: Et antanut oikean muotoista sähköpostiosoitetta.

en: You didn't map any fields from the imported file to the corresponding fields in %s.
fi: Et määritellyt mitkä tuodun tiedoston kentät vastaavat mitäkin kenttiä %s:ssä.

en: You have been logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: You have requested to add the email address "%s" to the list of your personal email addresses.
    
    Go to the following link to confirm that this is really your address:
    %s
    
    If you don't know what this message means, you can delete it.
fi: Olet pyytänyt lisättäväksi sähköpostiosoitteen "%s" omien osoitteisi listaan.
    
    Seuraa seuraavaa linkkiä varmistaaksesi, että tämä on juuri sinun osoitteesi: %s
    
    Jos et tiedä mitä tämä viesti tarkoittaa, niin voit poistaa sen.

en: You must choose a date.
fi: Sinun täytyy valita päivämäärä.

en: You must choose a time.
fi: Sinun täytyy valita aika.

en: You must configure a DataTree backend to use Signups.
fi: Sinun pitää asentaa DataTree taustajärjestelmä ennen kuin voit käyttää Signup-toimintoja.

en: You must configure a VFS backend.
fi: Sinun pitää asentaa VFS-taustajärjestelmä.

en: You must configure a backend to use Signups.
fi: Sinun pitää asentaa taustajärjestelmä käyttääksesi Signup-toimintoja.

en: You must describe the problem before you can send the problem report.
fi: Sinun tulee kuvailla ongelmatilannetta ennenkuin voit lähettää ongelmaviestin.

en: You must enter a valid phone number, digits only with an optional '+' for the international dialing prefix.
fi: Sinun pitää antaa oikea puhelinnumero, vain numeroita ja mahdollisesti '+' jos käytät kansainvälistä puhelinnumeromuotoa.

en: You must enter a valid value.
fi: Sinun täytyy antaa oikea arvo.

en: You must enter an email address.
fi: Sinun pitää antaa sähköpostiosoite.

en: You must enter at least one email address.
fi: Sinun pitää antaa ainakin yksi sähköpostiosoite.

en: You must give your current password
fi: Sinun täytyy antaa nykyinen salasanasi

en: You must give your new password
fi: Sinun täytyy antaa haluamasi uusi salasana

en: You must provide a setting for "%s".
fi: Sinun pitää antaa asetus "%s":lle.

en: You must select an server to be deleted.
fi: Sinun pitää valita poistettava palvelin.

en: You must specify a username to clear out.
fi: Sinun pitää antaa poistettava käyttäjätunnus.

en: You must specify a username to remove.
fi: Sinun pitää antaa poistettava käyttäjätunnus.

en: You must specify the username to add.
fi: Sinun pitää antaa lisättävä käyttäjätunnus.

en: You must specify the username to update.
fi: Sinun pitää antaa päivitettävä käyttäjätunnus.

en: You must specify what action to perform.
fi: Sinun pitää valita suoritettava toiminto.

en: You must type a new category name.
fi: Sinun pitää antaa uuden kategorian nimi.

en: You must verify your new password
fi: Sinun täytyy vahvistaa uusi salasanasi

en: You need to provide an Italian phone number
fi: Sinun pitää antaa italialainen puhelinnumero

en: Your %s session has expired. Please login again.
fi: Istuntosi %s on vanhentunut. Kirjaudu uudelleen sisään.

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your From: address:
fi: Sinun lähettäjäosoitteesi:

en: Your Information
fi: Omat tietosi

en: Your Internet Address has changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
fi: Tietokoneesi IP-osoite on muuttunut sen jälkeen kun olit aloittanut %s-istunnon. Tietoturvasyistä sinun tulee kirjautua uudestaan.

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your authentication backend does not support adding users. If you wish to use Horde to administer user accounts, you must use a different authentication backend.
fi: Käyttämäsi authentication taustajärjestelmä ei tue käyttäjien lisäämistä. Jos haluat hallinnoida käyttäjätunnuksia, sinun pitää käyttää jotakin toista authentication taustajärjestelmää.

en: Your authentication backend does not support listing users, or the feature has been disabled for some other reason.
fi: Käyttämäsi authentication taustajärjestelmä ei tue käyttäjätietojen näyttämistä tai tämä piirre ei ole jostakin syystä käytettävissä.

en: Your browser appears to have changed since the beginning of your %s session. To protect your security, you must login again.
fi: Sinun käyttämäsi www-selain näyttää olevan muuttunut sen jälkeen kun olet aloittanut %s istunnon. Tietoturvasyistä sinun pitää kirjautua uudestaanjärjestelmään.

en: Your browser does not support this feature.
fi: Selaimesi ei tue tätä toimintoa.

en: Your browser does not support this print option. Press Control/Command + P to print.
fi: Selaimesi ei tue tarvittavaa tulostustoimintoa. Paina Control/Option + P tulostaaksesi.

en: Your current time zone:
fi: Aikavyöhykkeesi:

en: Your default identity has been changed.
fi: Oletusprofiilisi on muutettu.

en: Your default identity:
fi: Oletusprofiilisi:

en: Your full name:
fi: Nimesi:

en: Your login has expired.
fi: Istuntosi on vanhentunut.

en: Your new password for %s is: %s
fi: Sinun salasansi %s:lle on: %s

en: Your new password is too long; passwords may not be more than %d characters long!
fi: Uusi salasanasi on liian pitkä; salasanat eivät saa olla %d merkkiä pidempiä!

en: Your new password is too simple to guess!  Not changed!
fi: Uusi salasanasi on liian helppo arvata. Salasanaa ei vaihdettu!

en: Your new password is too simple to guess. Not changed!
fi: Uusi salasanasi on liian helppo arvata. Salasanaa ei vaihdettu!

en: Your new password must be at least %d characters long!
fi: Uuden salasanasi täytyy olla vähintään %d merkkiä pitkä!

en: Your new password must be different from your current password
fi: Uusi salasana ei saa olla sama kuin nykyinen salasanasi

en: Your new password must contain at least %d alphabetic character. | Your new password must contain at least %d alphabetic characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d kirjain
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d kirjainta

en: Your new password must contain at least %d alphanumeric character. | Your new password must contain at least %d alphanumeric characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d kirjain tai numero.
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d kirjainta tai numeroa.

en: Your new password must contain at least %d different types of characters. The types are: lower, upper, numeric, and symbols.
fi: Uuden salasanan pitää täyttää vähintään %d vaatimusta. Vaatimukset ovat: pieniä kirjaimia, isoja kirjaimia, numeroita ja symboleita.

en: Your new password must contain at least %d lowercase character. | Your new password must contain at least %d lowercase characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d pieni kirjain.
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d pientä kirjainta.

en: Your new password must contain at least %d numeric character. | Your new password must contain at least %d numeric characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d numero.
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d numeroa.

en: Your new password must contain at least %d symbol character. | Your new password must contain at least %d symbol characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d symbolimerkki.
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d symbolimerkkiä.

en: Your new password must contain at least %d uppercase character. | Your new password must contain at least %d uppercase characters.
fi[0]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d iso kirjain.
fi[1]: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d isoa kirjainta.

en: Your new password must contain less than %d whitespace characters.
fi: Uudessa salasanassa pitää olla vähintään %d välilyöntimerkkiä.

en: Your new password must not contain whitespace characters.
fi: Uudessa salasanassa ei saa olla välilyöntimerkkejä.

en: Your new passwords didn't match
fi: Antamasi uudet salasanat eivät täsmää

en: Your options have been updated for the duration of this session.
fi: Asetuksesi on päivitetty ja ne ovat voimassa tämän istunnon ajan.

en: Your options have been updated.
fi: Asetuksesi on päivitetty.

en: Your password could not be changed.
fi: Salasanaasii ei voitu vaihtaa.

en: Your password has been reset
fi: Salasanasi on nollattu

en: Your password has been reset, check your email and log in with your new password.
fi: Salasanasi on nollattu, tarkista sähköpostisi ja kirjaudu sisään uudella salasanallasi.

en: Your password has expired
fi: Salasanasi on vanhentunut

en: Your password has expired.
fi: Salasanasi on vanhentunut.

en: Your passwords do not match
fi: Antamasi salasanat eivät täsmää

en: Your remote servers:
fi: Etäpalvelimesi:

en: Yugoslavia
fi: Jugoslavia

en: Zambia
fi: Sambia

en: [Hide Quoted Text]
fi: [Piilota lainattu teksti]

en: [None]
fi: [Ei mitään]

en: [Problem Report]
fi: [Ongelma]

en: [Show Quoted Text - %d lines]
fi: [Näytä lainattu teksti - %d riviä]

en: [Unknown]
fi: [Tuntematon]

en: [line %d of %s]
fi: [rivillä %d, %s]

en: [options]
fi: [asetukset]

en: _Alarms
fi: H_älytykset

en: _CLI
fi: K_omentotulkki

en: _Groups
fi: _Ryhmät

en: _Home
fi: _Koti

en: _Log in
fi: Kirjaudu _sisään

en: _Log out
fi: Kirjaudu _ulos

en: _Options
fi: _Asetukset

en: _Permissions
fi: O_ikeudet

en: _Setup
fi: A_sennus

en: _Users
fi: Kä_yttäjät

en: addressee unknown
fi: vastaanottaja tuntematon

en: ambiguous option: %s (%s?)
fi: epäselvä asetus: %s (%s?)

en: attachment
fi: liite

en: calm
fi: tyyntä

en: cannot create output file
fi: ei voi luoda tulostiedostoa

en: cannot open input
fi: ei voi aukaista lähdettä

en: click here
fi: napsauta tästä

en: command line usage error
fi: virhe komentorivillä

en: configuration error
fi: asetusvirhe

en: critical system file missing
fi: kriittinen järjestelmätiedosto puuttu

en: data format error
fi: muotovirhe tiedoissa

en: entry not found
fi: tietuetta ei löytytyny

en: falling
fi: laskeva

en: file
fi: tiedosto

en: from the %s (%s) at %s %s
fi: suunnasta %s (%s) nopeudella %s %s

en: gusting
fi: puuskittain

en: host name unknown
fi: tuntematon palvelimen nimi

en: immediate
fi: välittömästi

en: input/output error
fi: io-virhe

en: internal software error
fi: ohjelmiston sisäinen virhe

en: mkisofs error code %d while making ISO.
fi: mkisofs virhekoodi %d ISO:a tehdessä.

en: no such option: %s
fi: ei ole asetusta: %s

en: not yet implemented
fi: ei ole vielä toteutettu

en: option %s: %s
fi: asetus %s: %s

en: option %s: invalid choice: '%s' (choose from %s)
fi: asetus %s: epäkelpo valinta: '%s' (valitse joukosta %s)

en: option %s: invalid floating-point value: '%s'
fi: asetus %s: epäkelpo desimaaliluku: '%s'

en: option %s: invalid integer value: '%s'
fi: asetus %s: epäkelpo kokonaisluku: '%s'

en: option %s: invalid long integer value: '%s'
fi: asetus %s: epäkelpo iso kokonaisluku: '%s'

en: permission denied
fi: käyttö kielletty

en: remote error in protocol
fi: etä protokollavirhe

en: rising
fi: nouseva

en: service unavailable
fi: palvelu ei ole käytettävissä

en: show differences
fi: näytä erot

en: show program's version number and exit
fi: näytä ohjelman versiotieto ja poistu

en: show this help message and exit
fi: näytä tämä apuviesti ja poistu

en: sms2email via HTTP
fi: sms2email HTTP:n avulla

en: steady
fi: vakaa

en: system error
fi: järjestelmävirhe

en: temporary failure
fi: väliaikainen virhe

en: type the password twice to confirm
fi: varmistaaksesi kirjoita salasana kahdesti

en: unknown error
fi: tuntematon virhe

en: unnamed
fi: nimetön

en: user select
fi: käyttäjän valinta

en: you must enter less than %d.
fi: sinun pitää antaa ainakin %d.
